| anonim_4396 a întrebat:

Sora mea nu ma lasa sa o ating,se fereste sa o ating,pe umar sau pe mana chiar fara sa vreau in sens bun al cuvantului, nu ma refer la prosti are varsta 37 ani, face asta de mai bine de 14 ani,am sfatuit-o sa se duca la un psiholog dar refuza, dc o ating prin surprindere se uita urat si ma injura, mai zice ca vrea sa isi faca prieten, ce parere aveti? ce sfat ii dati?

5 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ce sfat să-i dăm? Dacă ar fi avut nevoie de sfaturi, nu crezi că le-ar fi solicitat chiar ea? Nu-i cunosc problemele, dar poate, cândva, a fost traumatizată, molestată de cineva, și a intrat o teamă, o silă, o panică teribilă în ea.
Tu îi cunoști viață și temerile, de ce nu stați de vorbă deschis? Ca un frate și o soră...

| Chiru_Ionut_1979 a răspuns (pentru floresdemayo):

Da i-am spus ca nu-i normal, demult i-am zis ca dc face asa nu o sa stea nimeni cu ea! pai dc ea numai iese nici afar din casa cu anii, cine a molestato? ce mai vrei sa zic

| floresdemayo a răspuns (pentru Chiru_Ionut_1979):

Eu mă referam la perioada copilăriei, a adolescenței. Se pare că nici măcar tu nu îți cunoști sora, prea bine.
Da, are nevoie de psiholog, pentru a o ajuta să depășească această panică.

| Chiru_Ionut_1979 a răspuns (pentru floresdemayo):

Fuge frate fuge de psiholog, i-a zis si parinti degeaba

| DeeaV a răspuns:

Tu ai pus o intrebare legata de incest ieri? Nu stiu ce sa spun... Nu miroase a bine laughing