| EuShiAtat69 a întrebat:

Va rog sa imi raspundeti la o intrebare:
De ce cei mai multi baieti sunt prosti?
Marea majoritate a colegilor mei sunt prosti de a dreptul. Injura, se gandesc numai la s*x, si ating fetele acolo.
Ma enerveaza foarte tare (eu sunt fata). M am saturat de baieti.
Va rog sa nu va bateti joc. Va rog sa imi dati un sfat sau ceva.

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Hey!

Exact la asta ma gandeam si eu de curand si sunt baiat...

Faza e ca nu toti suntem asa. Ai avut acelasi ghinion *ca si mine* de a ajunge intr-o clasa plina de retardati.

Nu ai ce sa le faci. Am incercat totul. Cea mai buna optiune ar fi sa-i ignori,sa-i lasi in prostia lor.
Daca se ating de tine atunci le dai o palma peste fata.
Am vazut de multe ori faze de genul... baiatul te atinge si tu spui "Da' frate,tu esti chiar prost?"
Nu! Da-i o palma ca sa se sature! Te cred si eu ca face de mai multe ori daca il lasi sa scape cu o jignire atat de slaba.

Se gandesc numai la lucruri de genul.
Sincer, chiar nu ai vrea sa stii ce gandesc unii dintre ei. Cateodata pana si eu ma inspaimant de mintea bolnava a unora si sunt baiat, ce naiba!

Nu este la fel peste tot. Unii baieti sunt chiar de treaba si pur si simplu nu concep sa aiba un comportament atat de jalnic.

Ai avut ghinionul de a te afla in aceasta clasa. Nu ai ce face. Trebuie sa-i suporti.

Daca nu te lasa in pace, daca esti jignita s.a.m.d. vorbeste cu profesorul/profesoara diriginte. Ar trebui sa se ocupe el/ea de elevii problema si daca nu o face poti chiar sa faci plangere la director.

Nu esti jucaria lor! Deci nu-i lasa sa te atinga daca te enerveaza.
La faza cu gandurile nu ai ce sa le faci.
De gandit fiecare gandeste ce vrea... faptul ca unii gandesc cu voce tare, asta e altceva.

Nu ii baga in seama daca injura. Sunt animale care inca nu au aflat cum este in "lumea buna". Incearca sa-i ignori si sa pastrezi distanta.

Crezi ca lucrurile pe care le spun si la care se gandesc sunt scarboase?

Crede-ma, ceea ce auzi este o mica parte dintr-un puzzle imens. In capul lor sunt niste lucruri care depasesc cu mult limita aceasta.

Acum chiar daca am spus atatea rele incearca sa nu uiti ca exista si baieti inteligenti, baieti care au o anumita demnitate si care stiu cum sa se comporte.

Ignora-i! Nu ai ce sa le faci. Te poti muta din clasa daca vrei dar poti sa ajungi intr-un loc mai rau sau mai bun.
Depinde de noroc. Nu spune ca "Nu exista mai rau"! Intotdeauna exista loc de "mai rau".

Daca te atinge careva atunci ii spui dirigintei si o sa inceteze. Daca nu inceteaza atunci vorbeste cu un parinte si se rezolva.

Unii o sa spuna ca "Noi ne jucam" "Pui prea repede la suflet toate porcariile" sau "Ai venit repede cu parintii" "Ai dat imediat raportul dirigintei".

Fazele de genul sunt patetice! Nu asculta de persoanele care spun aceste lucruri. Nu este nicio rusine in a spune dirigintei ca un coleg nu te lasa in pace. Acelasi lucru se aplica si parintilor.
Sa nu-ti fie rusine de ei! Dansii au experienta deci sa-i intrebi daca ai vreo intrebare/problema la care nu gasesti raspuns.

Succes!

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cand vine vorba de fete la ce ai vrea sa ne gandim? ca doar de asta stam cu o fata pentru sex, in fine te atrage baieti rai asta e adevarul

| neutrino a răspuns:

Prosta este repartizata in mod egal atat la fete, cat si la baieti.

| AC4S4 a răspuns:

Presupun ca esti maxim in clasa a IXa, sau ai in clasa doar tampiti. Eu sunt in clasa a 10a si nu e asa... Dar in clasele mai mici era asa, acum s-au mai maturizat. Pai inainte era asa pentru ca au descoperit ceva nou si voiau sa se dea mari ca ei stiu ce inseamna toate acele lucruri.
Cat despre injuraturi, cata vreme sunt obiective ( nu implica pe nimeni), nu ar trebui sa ai nici o problema cu ele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca ai nimerit tu intr-o clasa proasta. La mine nu-i asa.

| Scarbo a răspuns:

E suficient sa le dai cate o palma peste cap acestor porci, si sa-ti vezi de treaba ta, mai apoi.

| MidnightR a răspuns:

E pentru ca nu au dat inca piept cu realitatea.Sau pentru ca mediul de fata le permite.

| Superdumnezeuomniscient a răspuns:

Asa sunt barbatii, niste primate un pic evoluate obsedate de sex, asteapta sa faci si tu sex si o sa iti mai schimbi din pareri

Răspuns utilizator avertizat