| KatyKat a întrebat:

SOS.SOS.SOS.Buna, imi incarc antivirus, Norton, (cred ca e bun, desi am antivirus AVAST, dar imi apare pe ecran un fel de 2 feluri, si scrie ca calculatorul meu e in pericol, acum vreau sa instalez NORTON, dar am auzit ca daca am 2 antivirusuri activate in calculator, ele nu vor lucra nici unul pentru ca amin2 se vor confrunta pina cind vor 'muri' sa zicem asa, desi am vrut sa sterg AVASTU'l dar imi aparea intrebare 'sunteti sigur?' si era totul nevazut, numai tablita cu intrebarea, ma intreb daca il sterg, se va intimpla ceva rau cu calculatorul? va rog help me! fundaaaaaaaaaaa

Răspuns Câştigător
| nashu40 a răspuns:

Buna!
Raspuns la S. O. S. happy
Intr-adevar, daca ai 2 antivirusi acestia se bat amandoi cap in cap, ca sa zic asa si iti vor ingreuna f mult calculatorul iar virusii intre timp isi fac de cap. Actualmente si au am avast, cu licenta, dar imi apare de cate ori deschid calc cele doua mesaje de la ei, precum ca mi-a expirat licenta si sa-mi cumpar altul de la ei. laughing)) Asta e doar chestie de publicitate si de bani, eu mai am licenta valabila 2 mii si ceva de zile. Zilele astea o sa caut si eu nod sa-mi schimb avastul.
Deci nu te speria ca apar mesajele, nu se intampla nimic. Totusi, trebuie sa-ti dezinstalezi unul dintre ele. Daca tot ti-ai bagat nod-ul eu iti recomand sa dezinstalezi avastul. Dar nu trebuie sters, cum ai zis tu, ci dezinstalat. Intri la Start-Control panell-add or remove programs si-l gasesti acolo si-l dezinstalezi. Daca doar il stergi nu e valabil. Sper ca ai inteles si ti-am fost de ajutor. happy
Succes!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deschizi calculatorul din safe mode, le dezinstalezi pe amandoua si iti iei un antivirus performant.gen kaspersky sau nod32

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da stergel fara probleme apoi instaliaza norton 2011