| alexronaldocr7 a întrebat:

Am deschis pc-il si mi-a aparut pe ecran norton antivirus fara sa-l instalez sau sa-l downloadez. L-am sters am repornit pc-ul si iar mi-a aparut cum il sterg definitiv? Sa nu imi mai apara deloc?

6 răspunsuri:
| alecx4music a răspuns:

In primul rand : l-ai descarcat in acelasi timp cu alt program, da ai dat next next next fara sa citesti ce scrie, si ai ainstalat si norton.
2: Dezinstalezi norton din control panel add or remove programs,(programs and features daca ai windows 7)
si il dezinstalezi de acolo, da daca l-ai sters din C:\program files, nu cred ca mai poti sa il dezinstalezi.

| DDCC a răspuns:

Dacă îl ai instalat atunci încearcă Norton Removal Tool. Intră pe https://www-secure.symantec.com/......utions.jsp și alegi ce versiune ai. Nu are cum să nu îl fi downloadat. Vezi tu, este foarte posibil să fi instalat un program care instala automat și norton (adică ai instalat ceva, și avea lângă agreement, care trebuia bifat și "Install Norton Antivirus") altfel este imposibil. Dacă tot nu merge atunci încearcă și cu revo unninstaller http://www.revouninstaller.com/start_freeware_download.html sau mergi la system restore în cazul în care ai un punct de restaurare a computer-ului și alegi data dinainte să fi instalat Norton Antivirus.

| Trynda a răspuns:

Trebuie dezinstalat nu sters. Il stergi doar de pe ecran sau din folder dar el ramane totusi. L-ai instalat cu un program, cred ca era Adobe.

| Generalul a răspuns:

Prima data incearca sa-l stergi din control panel cu unninstal programs, nu doar sa-l stergi asa de pe hard. Daca nu merge, sterge-l din registry daca stii sa umblii acolo, daca nu incearca un restore point din windows, inainte de data la care ti-a aparut prima data.

| Dany3103 a răspuns:

Reinstalezi Windows

| Ctmfresh28 a răspuns:

Cel mai simplu e sa intri in Control Panel=Programs and Features, alegi programul click pe el si dai uninstall