| Tibyarad a întrebat:

Spuneti-mi o solutie buna de inalbit vana de la baie, e din fonta, funda pentru cea mai buna idee

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă este curăţată periodic cu un detergent de calitate (chiar detergent de rufe), cada nu se va îngălbeni, dar să nu foloseşti detartrant fiindcă strică smalţul. Iar produsele special făcute pentru repararea căzii (zgârieturi, vopsea) nu sunt bune de nimic; costă mult şi efectul se duce după câteva zile.

2 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Vopseaua originală se îngălbeneşte în timp. Cel mai bine este să aplici altă vopsea. Pentru acest lucru există vopsea specială, pe care ( dacă vrei să economiseşti bani ) o poţi aplica şi cu pensula.
Mult succes!

| LoveAngel223 a răspuns:

Clor? cred ca singura solutie este sa o vopsesti