| jouly a întrebat:

Spuneti-mi si mie animalele din padurile de foioase, savanele, stepele tropicale, deserturile din America big grin FUNDA!winking

Răspuns Câştigător
| Britney_8841 a răspuns:

In padurile de foioase traiesc: lupul, vulpea, căprioara, mistreţul, jderul, veveriţa, pisica sălbatică, sturzul, mierla, cucul, ciocănitoarea, sticletele.
In stepele tropicale:rozătoare:
hârciog;
popândău;
şoarece-de-câmp;
hermină;
lagomorfe:
iepure;
carnivore:
lup.
In deserturile din America:mustelidae de stepă, reptile, insecte, arthropode, scorpioni, păianjeni, gazele, dromaderi, cămile.