| marina347 a întrebat:

Spuneti-mi si mie ce as putea scrie la tema : textul romantic - un univers dominat de oameni si stari diverse, o lume ce-mi ofera necesarele repere spirituale.

1 răspuns:
| theorizer a răspuns:

Daca cineva s-ar naste pe o insula pustie (teoretic) si ar trai pe acea insula, inteligenta lui ar fi egala cu cea a unei maimute. Daca ai fi fost un cetatean al Imperiului Roman ti s-ar fi parut normal sa ai sclavi, si sclavii ar fi fost fericiti sa te serveasca.
Revenind in anul 2000 (si ceva), nu tot ce crezi tu ca e bine, e neaparat bine, ai vazut la altii si ai ajuns sa crezi ca e bine. Dar ce te-ai face fara?