| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi si mie ce sa fac: In clasa a5a am avut o colega ce imi era cea mai buna prietena. De la inceputul semestrului clasei a7a, ea acum sta cu alta fata. In vacanta de vara ele se plimbau si cand isi aduceau aminte de mine, ma luau si pe mine. Acum, in clasa a8a, scoala noastra e in renovari asa ca stam intr-un internat dintr-un liceu. Si in ultimele 2 ore trebuie sa ne mutam din clasa noastra, si stam cate 2 in banci. Iar ele 2 bineinteles ca stau amandoua, iar pe mine ma uita si ma lasa sa stau cu fetele cu care ele sunt certate. Ma simt prost atunci cand isi aduc aminte de mine, si nu stiu. Ma simt un pic geloasa ca mi-am pierdut o prietena care mi-a fost alaturi de cand o stiu. Iar acum, ea imi zice ca eu si cu fata aia suntem cele mai bune prietene ale ei, dar eu nu ma simt. Ma simt. putin tradata. Am incercat sa nu ma afecteze asta, sa vorbesc cu toti, sa rad, sa imi fac prieteni noi. Dar cand le vad pe amandoua, eu sunt invizibila. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| AnaisC a răspuns:

Buna

Mi s-a intamplat asta de ata de multe ori ca ma inceput sa nu ma mai consum... Daca te-a tradat inseamna ca nu iti este o prietena buna, inseamna ca ai fost roata de rezerva si ai fost langa ea cand nimeni nu era intr-un cuvant te a folosit sa folosit de tine ca sa se simta ea mai bina, mi se pare atat de normal sa yti traiesti viata nu sta sa te uity la ele cum se distreaza, distreaza te si u de ce nu? pentru ce ea are o noua BFF, tu nu trebuie ai sau ce, nu te simti vinovata cauta prieteni buni, traieste clipa simtete te bine si distreaza te nu iti modela viata dupa a latora.
Sper sa iti fiu de foloswinking.

7 răspunsuri:
| miauu a răspuns:

Asa am patit si eu
stai sa termini a8a
prietena ta se va intoarce la tine si veti fii ff unite
iar cea lalta nici no sa va mai bage in seama
asa o fo si la me
bafta:*

| PuяpℓeMusic a răspuns:

Bunahappy

Incearca sa ii arati ca nu iti pasa si fa-ti alta prietena la fel de buna ca eahee hee)

| Nita a răspuns:

Foarte simlu, ai putea sa iti faci si u alta prietena

| Aly07 a răspuns:

Inteleg, te simti ca a 5 roata la caruta nu?
Sfatul meu, lasa ca acum trece clasa a 8 si vei merge la liceu, vei avea de unde sa iti gasesti alta prietena. stiu ca e foarte greu, dar trebuie sa fii puternica si increzatoare.
Suuces happy.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stiu cum e, e ciudata situatia.
incearca atunci cand "isi aduc aminte de tine" sa le raspunzi in sictir sau sa le spui ca iesi cu alta prietena, fa-le in asa fel incat sa-si dea seama ca te doare chestia asta
:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu le baga in seama fa-ti prietene noi sa fa-o geloasa nici tu nu le baga in seama ca sa stii daca te vad ca suferi o sa rada de tine

| dragonflyx a răspuns:

Ce mai buna optiune ar fi sa iti faci o noua prietena si sa ai grija ce fel de fata e ca ti se poate intampla la fel pup