| KhloeAfterDark a întrebat:

Cam de la inceputul anului sunt CMBP cu o colega din clasa. Ea e cea mai "admirata" de toti baietii din clasa, iar cateva fete care nu ma suport incerc sa ne indeparteze. Plus ca baietii acestia parca au o problema cu mine, vor sa nu ma mai apropii de ea. I-a ales pe ei de 3 ori pana acum si o data chiar m-a facut sa ma simt un gunoi. In semestrul 2 vrea sa ne mutam in banca impreuna. Dupa parerea voastra, ar trebui sa ma mut cu ea?

P. S.=Baietii stau chiar in urmatoarele 2 banci de unde vrea sa ne mutam.

2 răspunsuri:
| xToxicObsession a răspuns:

Da muta-te daca este cea mai buna prietena a ta. Nu conteaza ce vor sa faca altii. Daca cu adevarat ea te crede cea mai buna prietena nu va permite sa va "desparta" [ ca sa nu se inteleaga altceva ] cineva.

| vily a răspuns:

Analizeaza bine situatia si intreaba-te daca ea, colega ta, merita atata atentie din partea ta. Daca te-a facut sa te simti nasol, si a ales alti colegi in locul tau, e ceva da de gandit, nu? Sfatul meu, e deci, sa te muti impreuna cu ea, dar vezi ce se intampla apoi, daca e ok, bine, daca nu, cauta si tu sa te indepartezi cumva.Bafta.