| BalaBala a întrebat:

Sunt fata, am o pietena... e frumoasa desteapta dar foarte respingatoare, ea s-a mutat in clasa la noi iar pentru ca nu o cunostea nimeni eu am fost cea care a bagat-o in seama. acum e cea mai populara fata din cls, inainte eu eram.sunt cam geloasa dar nu cont. acum toate fetele cand stau cu ea vin se aga in vorba cu noi iar eu plec. ea(prietena mea) vine dupa mine dar nu numai ea ci si celelalte fete, nu imi place faptul ca ea, daca nu ii convine ceva, se supara pe mine si ma lasa balta. daca suntem certate, intr-un fel, le face sa se imprieteneasca cu ea (prietena mea)doar ca sa ma faca p mine geloasa iar dupa ce ne impacam le lasa balta pe acele fete. acum nu suntem certate dar ma cam plictisesc in preajma ei. dar nu vreau sa-i spun in fata ca nu o plac nu vreau so ranesc. ajutati-ma, ce sa fac?

2 răspunsuri:
| aniiledha a răspuns:

Fii respingatoare, arata-i ca nu-ti place sa stai cu ea, nu prin cuvinte ci prin comportamentul tau, asa isi va da singura seama. daca eu spui in fata asa cum zice adelinmj o sa simta oarecum prost, daca isi da singura seama nu o sa simta asa prost.

| Marinela74 a răspuns:

E fitoasa? daca da ZIO IN FATA lasa ca nu se intampla nimic daca o ranesti cu cuvinte nu moare.Curaj (funda)