| Lore9999 a întrebat:

Spuneti-mi si mie versuri de Craciun... Vreau sa fac o felicitare si sa scriu poezi deosebite in ea... M-a puteti ajuta?{{{Fundita}}}

1 răspuns:
| sweet2kitty1049 a răspuns:

Primeşte farmecul Crăciunului în suflet şi dăruieşte bucuria din inimă.

Să vă găsească Moşul cu gânduri bune şi sufletul curat.

Un Crăciun ca în poveşti cu voie bună, căldură în suflet şi cadouri multe sub brad.

Un Crăciun minunat, cu gânduri bune şi colinde frumoase.

Moş Crăciun să îţi aducă tolba plină cu iubire, să-ţi ajungă pan' la anul, când Moşul revine iară'.

Îţi doresc să porţi bucuria Crăciunului mereu în suflet.

Transmite mai departe bucuria sărbătorilor şi darurile lui Moş Crăciun.

Îmi doresc ca pentru tine Moş Crăciun să existe cu adevărat.

Liniştea, bucuria şi căldura Crăciunului să îţi poposească în casă.

Farmecul Sărbătorilor de Crăciun să te însufleţească şi să-ţi aducă binecuvantare în casă.

Un Crăciun cu bucurie, alai de colinde şi mireasmă de cetină şi cozonaci.

Sărbători fericite cu oameni dragi alături!

Primeşte magia Crăciunului în casă şi păstreaz-o ca pe cel mai frumos dar.

De Crăciun îţi doresc să găseşti sub brad cel mai frumos cadou!

Ganduri calde si senine, dragoste si numai bine, a pus Moşul pentru tine.

Sărbătorile de iarnă să îţi aducă bucurii multe, vise împlinite şi linişte sufletească.

E vremea colindelor, vremea bucuriei, când minunea Naşterii Mântuitorului cuprinde sufletele şi le înnobilează.

Totul este un miracol, totul este o minune, lasă-ţi sufletul deschis căci Crăciunul a sosit!

Fie ca magia sărbătorilor de iarnă să îţi aducă bucuria şi emoţia Crăciunului, pe care s-o trăieşti în fiecare zi.

Deschide uşa colindelor de Crăciun şi lasă vestea naşterii Domnului să fie ascultată.

Sarbatorile de iarna să vă aducă multe bucurii, surprize şi îndeplinirea tuturor dorinţelor.

De Crăciun îţi doresc să ai parte de tot ce ai şi mai vrei, de tot ce nu ai şi îţi doreşti, de tot ce îţi lipseşte şi nu ştii!