| PUSYKATE a întrebat:

Eu caut versuri pentru felicitare de CRACIUN vreau sa scriu pentru cineva...ma poate ajuta cineva? va rog!

Răspuns Câştigător
| Ramona000 a răspuns:

Pe la colturi unii spun, ca exista Mos Craciun
Ca i-ai scris si c-o sa vina
Sa-ti aduca in pumni lumina
Langa brad si langa foc
Sa-ti aduca mult noroc!
Spune anului ce vine,
sa-ti aduca numai bine...
si mai spune-i sa iti dea,
tot ce vrea inima ta...
fericire, sanatate si multi bani
"La Anu'si La Multi Ani!"

Anul nou...o bucurie
viata toata sa va fie!
bani, masina, tot ce vreti...
sanatate,'nalti nameti,
nu-i de-ajuns sa le doresti.
tipa, lupta, dati din coate
asa le obtii pe toate!

Spune anului ce vine,
sa-ti aduca numai bine...
si mai spune-i sa iti dea,
tot ce vrea inima ta...
fericire, sanatate si multi bani
"La Anu'si La Multi Ani!"

Sa va fie casa, casa
Cu bucate noi pe masa
Mos Craciun cu sacul plin,
Drumu’n viata cat mai lin,
Bogatie cata vreti,
Sanatate pentru toti,
Iar la anul care vine
Sa va fie si mai bine.

Oriunde te-ai afla,
Mos Craciun te va vizita,
si-ti va aduce ce-ti doresti,
un merry christmas ca-n povesti,
si te rog nu-l refuza,
ca vine din partea mea!

Sa ne-adune bun cu bun,
Sfanta seara de Craciun
Ca-i mai Sfanta decat toate
La multi ani cu sanatate!

Sub cetina din brad, in casa,
Un dar, o mica bucurie.
Si chiar de nu va fi sa fie,
Nu te intrista,
Primeste aceste ganduri,
Ca dar din partea mea!

Ridica-ti fruntea ta CRESTINE
Azi catre RASARIT,
Si-n casa CANDELA SA ARDA
Caci DOMNUL NOSTRU S-A NASCUT!

2 răspunsuri:
| UnCorpSanatos a răspuns:

Crăciunul este acea Sărbătoare minunată care ne dă putere să fim mai buni, mai generoși și mai curajoși. Să îndraznim să visăm și să sperăm mai mult, să credem cu tărie că anul ce va începe va fi mai rodnic și mai fericit. Crăciun Fericit și un An Nou mai bun

Moș Crăciun bate la usă, scoate mâna din mănușă, și vă dă din palma lui, darurile cerului, lângă brad și lângă foc să vă umple de noroc!

Fie ca sărbătoarea Crăciunului să îți umple sufletul de bucurie, să îți aducă pace și liniste în suflet, iar lumina lui minunată să îți lumineze în continuare pașii în viață. CRĂCIUN FERICIT!

Sărbători fericite! Moș Crăciun să vă dăruiască multă căldură în suflet și în casă, bucurie în inimă și multă sănătate și putere de muncă. Ca de obicei, să ne adunăm în jurul bradului alături de familie și de cei dragi, să lasăm lumina Crăciunului să ne pătrundă în case și să ne bucurăm de magia sărbătorilor. La mulți ani!

| PUSYKATE explică (pentru UnCorpSanatos):

Imi place ce mi-ai scris pentru felicitare! te apreciez! dar imi pare rau nu esti tu castigatorul! :*