cami
| cami a întrebat:

Spuneti voi, sincer. V-ati dori sa traiti vesnic?

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Doamne pazeste! Cu ce-a gresit bietu' fi-meu sa ma suporte pana la adanci batranete (ale lui, nu ale mele)? Mai stau vreo 30 de ani si pe urma ii dau liber.

63 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Depindehee hee
Daca ar fi sa raman la varsta de vreo 24-25 de ani as vrealaughingDar sa raman o babuta in baston nu mi-as doriwinking

nony
| nony a răspuns:

Iti dai seama ce plictisitor ar fi?
Vreau la iarba verde, cu harpa in brate.batting eyelashes

nony
| nony a răspuns:

Cami, preferabil ar fi la iarba verde big grin... dar daca e vorba de frigarui, nu as refuza un gratar cu ¨baiatu al carui nume este pacat sa-l rostesti¨hee hee

| lia a răspuns:

As vrea sa cred ca exista un univers paralel unde sufletul nostru traieste vesnic. Acel univers, sa fie cel in care ne ducem de fiacare data cand visam. Oricum sunt convinsa ca in vis il materializam dupa mintea noastra limitata.
Eu in acest trup nu mi-as dori sa traiesc vesnic. Nu as mai avea ce invata la un moment dat. Poate daca toata lumea ar fi nemuritoare, m-ar incanta ideea. Dar sa traiesc vesnic si sa fiu singura care detin prea multe informatii, nu ma tenteaza.

cami
| cami explică:

@furni, ce bine ca mi-ai amintit, trebuie sa scriu la info. ufffffffffffff... sad. Gata v-am lasat, pa-pa-pa-pa-pa.
@enigma, da ai un suflet foarte tanar, ramai asa ca-ti sta bine. happy
@nony, la iarba verde sau la... frigarui?hee hee incotro-nclini tongue

| SweetCandy a răspuns:

Nu nu nu... e mai palpitant asa de ce mult si prost? mai bine putin si bine!big grin

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Mă alătur celor care au răspuns nu. Însă nu pentru că m-aş plictisi, ci pentru că viaţa este o nulitate.

| Cryssy a răspuns:

Nu. In niciun caz.

luciana
| luciana a răspuns:

Nu, nu mi-as dori sa traiesc chiar o vesnicie, ci doar atat cat mi-a dat Domnul, dar sufient, cat sa imi cunosc nepotelul iubit cu disperare si pe care sa pot sa-l vizitez si sa -i pregatesc cele mai bune bucate, nelipsitele sarmale, sau ciorba de perisoare ce ne-a dus faima in lume peste atatea mari si tari si care ii plac atat de mult ginerelui meu drag sau dupa prajiturile si torturile atat de ravnite, ce numai noi romanii stim a le face si sa ma tina si minte ca m-a cunoscut, deci sa tot fie, atat cat mi-a harazit Cel de Sus... Lucien.

| Gabry a răspuns:

Inainte as fi spus nu, dar m-am gandit mai mult si acum spun da!
Sunt curioasa sa vad schimbarile care se vor face in timp! Oare ne vom schimba?! Oare vom incerca sa facem o lume mai buna sau mai rea? Sunt si eu curioasa sa aflu raspunsul la intrebarile astea.Defpat,vreau sa vad cu ochii mei!
Si oare:dupa ce mor eu, vor fi intrebari pe TPU de genul "Credeti ca vom muri in anul 2101?" laughing

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Da. Acum da. Si tanar as vrea sa fiu pana as muri. Dar nu se poate. Nu suntem facuti asa, trebuie sa lasam loc altora. Si din moment ce suntem "programati" sa nu ne dorim moartea, toti am vrea sa traim vesnic, insa ne cautam uneori scuze pentru a ne impaca cu realitatea.

| Bishop a răspuns:

Daaaaaaaaaaa, ce intrebare laughing

| thehope a răspuns:

Nu cred ca m-ar tenta ideea...la un moment dat ajungi sa te plictisesti...chiar daca ramai vesnic tanar....no way!

| ViVi a răspuns:

Nuwinkingdaca as avea viata faina da
dar cum am eu viata proasta nuwinking

| Georgiana2905 a răspuns:

Da, dar doar daca toti am trai la fel. As prefera ca atunci cand se pune punct final, acel final sa fie pentr toti. Nu mai vreau sa imi plang nici un parinte, neam, ruda,,,,

| JustMeFlory a răspuns:

Nu! E prea grea viata asta!
Daca as avea palate, prieteni adevarati si un oras numai al meu+TPU as vrea! Si sa raman la 20 de ani! Daca nu...mai bine mor, si ma duc in iad ca e mai cald acololaughing)

| Elly4all a răspuns:

Da mi'as dori dar nu intr'o lume ca asta, daca lumea ar fi mai buna as fi de acord sa fiu nemurioare, mi'as dori sa raman cam pe la 20 de ani si sa nu mai imbatranesc, decat n aceste conditii mi'as dori sa fiu nemuritoare.

| Gabystelistu95 a răspuns:

As vrea pe vecie.

| fabiola a răspuns:

Nici soarele nu va trai vesnic, atunci de ce mi-as dori eu?

| CrucifiedCountess a răspuns:

Nu sunt indeajuns de morbida ca sa-mi doresc asta...Sau poate sunt thinking

| Shery a răspuns:

Daca as fi varcolac, da... dar as cupla-o pe reneesme cu nahuel ca sa raman eu cu jacob love struck

| PauLa.M a răspuns:

Pentru ce sa traiesc vesnic? straight face
sa fiu plina de riduri...de suferinta..si probabil singura pentru ca partenerul de viata nu ar trai si el la fel de mult ca mine?straight face

| nickname.a.plecat.de.pe.tpu a răspuns:

"When you can live forever, what do you live for?-twilight."
Mie nu mi-ar placea, sincer. m-as satura sa fac aceleasi lucruri in fiecare zi.

| adrianhasde a răspuns:

Daca as trai vesnic pe lumea asta cred ca m-as plictisi, nu ca nu as avea de toate, dar as vrea sa trec la alt nivel sa descopar necunoscutul, asa cum este doar pe lumea cealalta.

| mircea a răspuns:

Nu. Dar de ce sa traiesc vesnic? Sa platesc impozite degeaba o vesnicie? Sa votez toti papagalii la fiecare patru ani? Sa ma uit cum hotii si manipulantii se ascund si se acopera unii pe altii prin Parlament si prin Guvern? Sa suport toate stirile si/sau minciunile de la Tv despre alti mincinosi, cu accidente, morti, batuti, cu violate, agresate, parasite, cu sinucigasi, cu ucigasi? Asta ca sa enumer numai cateva...

| Jonsdottir a răspuns:

Da, vrau sa vad cum va evolua lumea big grin

By Dy
Xo~Xo

| pepenerosu a răspuns:

Mai.nu!laughing. nici tanara. nici batrana.asa trece viata...vad cum e fiecare lucru... eventual mai mult. dar nu vesnic.no way!big grin

| Kynext a răspuns:

Nope... ce farmec ar mai avea viata? te-ai mai zbate sa ajungi cineva? ar fi mult mai simplu sa zici:"apey fac eu mai incolo, ca oricum am timp"...nu cred ca as vrea sa traiesc vesnic dar as vrea, cat timp traiesc, sa fiu tanar:X

| y8yujfuyyfvuy a răspuns:

Nu... din pacate abia pot sa ma conving sa nu imi pun deja capat zilellor...