| StrongHeart a întrebat:

Stateam asa si ma gandeam ca noi, ce traim acum, pentru generatiile urmatoare o sa se numeasca "anii 20' ".
Auzim despre anii 90' ca erau epoca de aur a hip-hopului, de anii 80' epoca disco, anii 2000 era internetului a inceput.
Cum credeti ca o sa fie anii 20'?

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu stiu, bine pentru cine e multumit in viata

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Anii '20 sunt "epoca" DPF off, moartea dieselului, marea digitalizare, razboiul bisericii cu extraterestrii, covid, moartea industriei muzicale romanesti (cliseic, dar chiar nu mai avem compozitori talentati in viata).
Nu cred sa mai apara inovatii importante in tehnologie (in urmatorii ani), iar ca stil, ne cam intoarcem la tehnicile vechi, manuale, pentru produse mai calitative sau unice.

| StrongHeart explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Moartea industriei muzicale romanesti cred ca s-a intamplat deja, de mult nu mai avem oameni care sa duca mai departe ce au construit altii.
https://www.youtube.com/watch?v=tJ15kn8Kdt4&ab_channel=Fabr1s
Poate cativa pe ici pe colo, trupe gen Subcarpati, dar in rest, multa mizerie in trending.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru StrongHeart):

Cat am ascultat eu de la Subcarpati, doar au scos folclorul la suprafata. Aia e interpretare artistica, nimic altceva.
In 2008-2012 cred ca au iesit ultimele piese romanesti ok, in masa.

| StrongHeart explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Bine acum depinde si ce intelegi prin artist.Iti dai seama ca sunt foarte multi artisti independenti in Romania care nu sunt sustinuti si ajung sa cante manele sau sa faca muzica la cantitate ca asta se cere.
Aici dau vina si pe ascultatori ca ei formeaza piata muzicii.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru StrongHeart):

Artisti sunt si interpretii, si compozitorii.
Si da, multe talente nu au sustinere. Nu stiu daca ajung sa cante la nunti, ca acolo aud foarte multi afoni.
Uita-te putin la 3SE si Smiley, ce porcarii canta... Si ce succes au avut in anii 2000.
Daca as fi vreo voce, si eu as canta manele. Ai de unde alege, si suna mai actual decat chestiile astea "comerciale" din prezent.
Bine, ma refer la manele placute, nu stilul lui Dani Mocanu si alte experimente esuate.

| Celcestietot a răspuns:

Anii 20', generatiile,, Coronavirus''.

| Endoryus a răspuns:

"Ratatii de pe Instagram". Nu stiu care sunt mai praf sa fiu sincer. Alea care toarna 50 de poze pe secunda si se dau victime cu " nu sunt un obiect sexual" sau aia care nu mai au piele in palme de la manuela.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O perioadă de tranziție spre "epoca online"? Idk.

| troleibuz a răspuns:

Eu am o curiozitate. Daca Endoryus nu foloseste Instagram. De unde stie ce se intampla acolo?

| MPersephone a răspuns:

Suntem abia la inceputul anilor '20, deci e plin de posibilitati acest deceniu. Sper totusi sa nu fie anii pandemiei.

| StrongHeart explică (pentru MPersephone):

Eu cred ca se vor intampla atat de multe d.p.d.v tehnologic incat pandemia va fi doar o faza trecuta.