| grigor3 a întrebat:

Daca ar fi din nou obligatorie armata credeti ca o sa fim abuzati ca prin anii 90, 2000? ca toti din cei pe care ii stiu erau abuzati de oameni pe vremea aia!

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Am puternica impresie ca habar n-ai despre ce vorbesti. Am facut armata ca militar in termen si nimeni nu a fost abuzat, nici n-am auzit de abuzuri. Sigur ca unii comandanti erau mai stricti, altii mai putin stricti, dar, in general, in limitele regulamentelor militare, armata nu era si nu este pension de domnisoare sau tabara de vacanta.

| grigor3 explică (pentru Ioandelasal):

Uite vezi, dar de aia ma tem nu vreau s-o fac, chiar nu vreau, deci zici ca n-o sa devina din nou obligatoriu de facut in termen, nu?

| Ioandelasal a răspuns (pentru grigor3):

Nu pot spune sigur, se poate ivi una dintre situatiile exceptionale prevazute de lege. Daca nu o sa avem o asemenea situatie serviciul militar in termen n-o sa fie obligatoriu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru grigor3):

Viziteaza un psiholog cat mai rapid.

Multumim.

| sorinake a răspuns:

Toate acele "abuzuri" de care vorbesti sunt de fapt teste pentru a intari psihicul soldatului.
Daca tu pornesti din start de la premisa asta e pacat.
Cei care au clacat si au comis acte necugetate, daca la ei faci referire, erau ori labili psihic ori aveau alte probleme care nu aveau legatura cu superiorii si conditiile din armata.

| Freya1 a răspuns:

Nu e abuz e disciplina si atata timp cat asculti ordinu nu are nimeni treaba cu tine.Sunt femei in armata si rezista daramite un barbat

| nirocino a răspuns:

Abuzuri au fost si vor fi intotdeauna iar cine spune ca nu e asa, ori e angajat al armatei ori e...gay! surprise I don't want to see
Hai liberare! thumbs up
AMR 48! :!

| Alexandruuu88 a răspuns:

Doamne cat imi doresc sa fie obligatorie.Sa vadă si tineretul din ziua de azi cum e.Sa nu stea toata ziua la calculator, pe telefon, prin cluburi.Si la fete nu ar strica, sa vezi cum isi revin toți după ce baga putina disciplină in ei.

| DovleacTurbat a răspuns (pentru Alexandruuu88):

Eu chiar as vrea, de fapt m-as inrola si de buna voie chiar acum, dar la ce solda au., mai bine imi vad de treaba.

| gabicundicapfizic a răspuns:

Acum s-ar face sex in fata comantului