| ghimpeledincoasta a întrebat:

Stau sub un brad stufos, cu picioarele in izvor si, beau o bere buna. Voi? Cum faceti fata caldurii?

7 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

In casa sunt 34 de grade, afara sunt 39 si pe mine ma mai tine in viata numai gandul ca luni plec la mare. Ma rog...si aia are 30 de grade; e ca ciorba.

| Barajag a răspuns:

Stau cu picioarele in cadita cu burbuluci pentru picioare, beau o bere(Carlsberg), stau cu ochii in laptop, pe site-ul numit TPU si iti raspund tie, cam asa ma racoresc acum, in schimb toata ziua am muncit si nu am bagat in seama caldurabig grin

| Roby67 a răspuns:

Am stat toata dupa masa in fata gratarului si am transpirat ca un cal, dar am avut eu grija sa ma racoresc pe dinauntru cu Veltins happy

| andrei a răspuns:

Eu am fost la Sovata la lacul Ursu si ala nu cred ca are mai mult de 20 C:p

| 80Cris a răspuns:

Haide mai Kronstadt, de ce ne faci in ciuda, munte, izvor, bere...
Momentan fac fata caldurii cu aerul conditionat.

| Scuturici a răspuns:

La mine in casa sunt 24 de grade (am termopane speciale) da cand ma ia si pe mine un val de caldura i-mi umplu un pahar mare cu ghiata si torn limonada peste super bun! laughing cred ca ma duc sa-mi fac una acuma...pff mi-e cald de mor! big grinbig grinbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am probleme la acest capitol(imi prieste caldura)hee hee. Singurul lucru pe care-l fac este sa beau multa apa(2, 5-3l/zi). In rest, cand consider ca e prea cald, ma spal pe fata si pe gat cu apa rece sau fac un dus cu apa usor calduta si mananc pepene rosu, rece.