| adellina a întrebat:

Stiati ca...batting eyelashes

O inima chiar daca este scoasa din piept si este taiata in bucati, ea inca mai bate?
Inima unei femei bate mai tare decat cea a barbatului?
Ca barbatii au vazul mai clar, iar femeile auzul mai fin?
Ca femeile clipesc din ochi de doua ori mai mult decat barbatii?

Astea le-am citit dintr-o carte de psihologiebatting eyelashes, la scoalahappy

Voi ce curiozitati stitibatting eyelashes?

7 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Intereasant, nu stiam.happy
Dar tu stiai ca furnica poate ridica de 50 de ori propria greutate şi poate trage de 30 de ori propria greutate?

| Floreenofficial a răspuns:

Interesant... le stiam, sau daca nu le banuiam! laughing
Pai cica femeile sunt mai destepte decat barbatii (cica whistling).

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Statisticile cu vazul si auzul nu sunt neaparat reale in orice situatie. Sunt femei care vad mai bine decat mine si cu siguranta am auzul mai fin decat multe femei. Cu pulsul iarasi nu stiu ce sa zic...nu cred ca e valabil pentru oricine.
Stiai ca
- nu poti sa iti lingi cotul?
- creierul mai poate functiona aproape 2 zile dupa moarte?
- si ceilalti au incercat sa isi linga cotul?

| hax0r a răspuns:

Daca o tai unde trebuie si stii ce muschi sa sectionezi nu mai bate.in rest stiu ca femeile au creierul mai mic cu aprox. 100g decat cel al barbatilor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inima femeilor bate de 2 ori mai repede decat au unui barbat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multe da nu se cuvine sa le spunrolling on the floor

| ionutAB a răspuns:

Faza cu cotu nu`i adevarata laughing daca`tsi tai mana cu sigurantsa o sa poti sa-ti lingi cotu` si 3 zile big grin