| anonim_4396 a întrebat:

Stiati ca pe 26 septembrie se sarbatoreste ziua limbilor straine?

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Je pourrais vous aider avec un texte en francais.
@Demonika: avantaj eu, ca nu trebuie sa folosesc alt alfabet. Desi, daca schimb tastatura pe franceza, intru total in ceata. laughing

26 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Da, fir-ar al naibii! De-aia mi-au pus mie consfatuirea pe 26, la ora 12...nici sambata sa n-am parte de un pranz linistit acasa.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu stiam, multumesc pentru informatie.

| gabitza05 a răspuns:

Buna!

Da, ne-a spus profesoara de franceza.chiar ne-a propus sa facem niste retete si sa le aducem a 2-a zi big grin

| Gabry a răspuns:

Nu am stiut.Merci de informatie!

| alexdop21 a răspuns:

Stiam ca pe 26 septembie e ziua unui tovaras de-al meu big grin tongue, dar e bine de stiut si asta.

| remus a răspuns:

Nu am stiut, multumesc pentru informatie, cu deosebit respect!

Răspuns utilizator avertizat
| adrianhasde a răspuns:

Nu stiam, mersi ca m-ai informat, macar acum sa tin minte data.

| viki a răspuns:

Chiar nu stiam.happy Si ce o sa se intample?big grin

| Aries90 a răspuns:

Da, stiam, vom face niste activitatsi la scoalabig grin

| erik100 a răspuns:

Nu, nu stiam trebuie sa fie interesant. mie imi plac limbile straine in special Spaniola.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@viki... e bine sa nu fi luat prin surprindere de profesori! Se vor desfasura - probabil multe activitati, manifestari, in functie de localitatea in care locuiesti...eu nu stiu, afla tu! Uite: http://ec.europa.eu/education/languages/news/news285_ro.htm

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@ Nicu'....Pe mine?!? Incearca! Daca ti se pare ca fac eforturi in sensul deteriorarii limbii romane, nu ma mai felicita, lasa-ma asa!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu mi-a placut...ai fost ironic si conotativ, dar ai circumstante atenuante oferite de nick-ul tau! tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si Romana se introduce la aceasta categorie?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@criticul: Ziua Limbii Romane este pe la sfarsitul lui august!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Dmonik, mersi.Am sa tin mintehappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da? si cine le da? si cui?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aminadab, stiam ca poti mai mult decat o aluzie sexuala, dar ora fiind atat de tarzie, inteleg unele scapari sau abateri de la moralitate!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Andreea, aici mi-e drag de tine! Esti desteapta si echilibrata, mai echilibrata decat un adult! Sa faci singura....stii tu! tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Da, știam.
Mulțumesc frumos, doamna profesoară.
Ești drăguță.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiam. Poate ar fi o idee sa postam maine in limbi straine. Imi vine sa rad cand ma gandesc ce ar iesi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@furni: sa incep eu in limba rusa....pe-asta o cunosc cel mai bine! Iese ce a mai iesit: o babilonie!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu-mi pasaaaaaaaaaa!

| marynella a răspuns:

Sincer nu stiam, dar mesi de informatie!