| skydriver a întrebat:

Stiati ca probabil cea mai mare imagine de pe internet are 86400 x 43200 pixeli, 3732, 4 megapixeli, RGB, 10.7GB TIFF necomprimat? Eu unul am ramas cu gura cascata cand am vazut! voi ce parere aveti? De fotografie, nu de gura mea cascata!

3 răspunsuri:
| skydriver explică:

@vlad0307 http://iipimage.sourceforge.net/demo.shtml =>aici e! nu se descarca, pentru ca nu ai ce face cu ea... daca o descarci nu poti sa o deschizi pentru ca se incarca in ram si asta ar insemna sa ai 11gb de ram liberi! Nu stiu cat de bine am explicat, dar daca stie careva sa explice mai bine, e invitatul meu...

| anon2367534564396 a răspuns:

De unde o descarc?big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai e o imagine 3D si ca sa o faca sa arate cat mai real, cat mai bine, a trebuit sa-i faca mute modificari. Dar cred ca daca iti pui acea imagine ca wallpaper, iti trebuie o placa video buna, ca consuma multe resurse.