| IonutSiAtat92 a întrebat:

Stie careva ce tratamente exista pentru arsuri? Am arsuri grave si ma jeneaza maxim.

10 răspunsuri:
| Roberrt21 a răspuns:

Consulta un medic. Sanatate!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Salut,

Foloseste niste miere sau tinctura de propolis, acestea vindeca rana si ajuta pielea. Poti sa aplici si lasi asa cateva minute, dupa care te stergi.

Poti sa o combini si cu un albus de ou. Un ou are aproape toate vitaminele si mineralele necesare pentru organism happy (in proportii mici desigur).

Ai grija de tine, sanatate! big grin

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru Roberrt21):

Cred ca ar fi cautat un altfel de raspuns, altul decat un medic (sau pe langa acesta happy )

| Roberrt21 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Da, însă cu arsurile nu te poti juca

| Catrice a răspuns:

Depinde de care arsuri.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Exista si Sprai cu propolis pentru arsuri. Este bun, la fel si tinctura de propolis.

| mgtow a răspuns:

La urgente se ocupa de asta

| IonutSiAtat92 explică (pentru DoarBogdan):

Asta stiam ca trebuie sa fac, sa merg la medic, dar ma gandeam ca poate cineva a mai avut aceste simptome, a mai trecut cineva prin asta, si ma poate ajuta.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru IonutSiAtat92):

Pai ti-am zis si de remediul cu miere happy

| IonutSiAtat92 explică (pentru DoarBogdan):

Maine merg la urgente sa imi fac analizele.