| IonutSiAtat92 a întrebat:

Stie careva ce tratamente exista pentru arsuri? Am arsuri grave si ma jeneaza maxim.

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

La urgente se ocupa de asta

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Salut,

Foloseste niste miere sau tinctura de propolis, acestea vindeca rana si ajuta pielea. Poti sa aplici si lasi asa cateva minute, dupa care te stergi.

Poti sa o combini si cu un albus de ou. Un ou are aproape toate vitaminele si mineralele necesare pentru organism happy (in proportii mici desigur).

Ai grija de tine, sanatate! big grin

| Catrice a răspuns:

Depinde de care arsuri.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Exista si Sprai cu propolis pentru arsuri. Este bun, la fel si tinctura de propolis.

| Roberrt21 a răspuns:

Consulta un medic. Sanatate!

| DoarBogdan a răspuns (pentru Roberrt21):

Cred ca ar fi cautat un altfel de raspuns, altul decat un medic (sau pe langa acesta happy )

| Roberrt21 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Da, însă cu arsurile nu te poti juca

| IonutSiAtat92 explică (pentru DoarBogdan):

Asta stiam ca trebuie sa fac, sa merg la medic, dar ma gandeam ca poate cineva a mai avut aceste simptome, a mai trecut cineva prin asta, si ma poate ajuta.

| DoarBogdan a răspuns (pentru IonutSiAtat92):

Pai ti-am zis si de remediul cu miere happy

| IonutSiAtat92 explică (pentru DoarBogdan):

Maine merg la urgente sa imi fac analizele.