| viatadecacatt a întrebat:

Stie cineva ce are unitatea me centrala? Cateodata cand o pornesc scoate un sunet mai tare decat cum e normal, parca bazaiestraight face.
Stie cineva ce are?

Răspuns Câştigător
| alexutzu00791 a răspuns:

Mda, baietii astia stiu deja. E de la coolere, si mie imi face la fel, insa ii aplic o lovitura amicala de picior.

10 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu iti face griji happy
Asa pateam si euwinkingBazaia ce bazaia si apoi se opreabig grinAsta din cauza prafului.
Sterge bine unitatea de prafwinking

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cred ca ai probleme cu sursa, asa am patit si eu, dupa ce am schimbat sursa nu am mai avut probleme.

| juniper a răspuns:

Ventilatoarele sunt probabil prafuite ca si mie mi se intampla mereu.

kratos
| kratos a răspuns:

Bazaie adica pentru cateva secunde se aud ventilatoarele mai tare si apoi isi revin la normal sau cum se manifesta acest bazait?!

| viatadecacatt explică:

Da dureaza 1 minut doua si dupa se opreste.

| viatadecacatt explică:

Cica o lovitura amicala de piciorrolling on the floor)

| alecs871 a răspuns:

Lol, mie acum vreo 3 ani mi-a bubuit sursa fiindca era plina de praf. Cu cateva minute inainte de a bubui frigea calculatorul rau de tot in spate, atinsesem cu piciorul, nu am bagat in seama si la scurt timp a facut poc. Am desfacut carcasa, am scos vreo 5-6 kile de praf din el si am schimbat sursa.
Dar ma pot gandi ca acel sunet nu poate fi numai de la cooler, poate nu e "bagat" cum trebuie firul care alimenteaza calculatorul, mai poate scoate si ala un sunet, dar ala ar tine pana rezolvi problema, nu 2 min cum tine la cooler, pana iese praful care il incurca.
Sfat, pune un baiat sa desfaca carcasa si sa scoata tot praful (poti folosi si aspiratorul), teoretic toate piesele ar trebui sa fie lipite bine, eu unu nu am avut probleme happy

| NoMore a răspuns:

Imi placu de amibotea laughing
Eu dau cu palma. Tot amical asa...

Răspuns utilizator avertizat
| necunoscutul a răspuns:

Sursa de alimentare, trebuie inlocuita cu una noua.