| okokokokokok a întrebat:

In unitatea centrala de la PC am scos niste fire din USB78 si USB56, cine stie cum sa le pun inapoi?
P.S. : cand pornesc unitatea se aprinde un bec si scoate un bipait

5 răspunsuri:
| robert35 a răspuns:

Bipaitul este pentru ca nu ai pus rami bine cat despre fire uitate an manualul tehnic din pc daca al mai ai

| iulianr a răspuns:

Cauta manualul (daca ai) la placa de baza si acolo iti arata unde trebuie puse. In aceeasi situatie cu tine am fost si eu, dar m-am uitat in manual si am rezolvat-o.

| Ex89 a răspuns:

Bipait scoate si cand nu sunt rami corecr introdusi, si cad placa video nu este asezata corect in slot, si atunci cand nu ai pasta pe procesor laughing
Ai grija ca daca nu le bagi unde trebuie poti sa faci scurt pe placa de baza.

| MartaGabriel a răspuns:

Cumpara componente pc si periferice foarte ieftine de la PcGarage.ro si foloseste voucherul asta 7VL2WRI4 pentru a avea o mica reducere.

| NelutuBoss a răspuns:

Cel mai bine este sa il duci la un specialist sa il repare