| rebela a întrebat:

Stie cineva ce inseamna numele Fausto asa il cheama pe verisorul meu si i-a fost dat numele asta pentru ca s-a nascut in Italia, dar vreau mai multe detalii. Dau fundita.:*

Răspuns Câştigător
| Ioana1984 a răspuns:

Vine din latina de la Faustus si inseamna : intelegator, supus si binevoitor si onomastica lui e pe 19 noiembrie.
Asa stiu eu, vezi si tu ce vor raspunde cei mai jos.Succes.Si sa-ti traiasca verisorul.

2 răspunsuri:
| rebela explică:

Ms frumos ioana:*

| °º•●-♫-aLЭxeL-♫-●•º° a răspuns:

Am fost si eu 5 ani in Italia dar un nume nu ar neaparat o semnificatie de exemplu e ca si cum un italian ar intreba ce inseamna Ramona...