| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva cum este sa fii singur si persoana aia care are pe "cele mai bune" sa se mai lege si de tine "in gluma"? Sa rada cu ale sale de saracia de tine? Ce altceva reusiti sa faceti in viata cand cineva va face asa?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

N-are cine sa rada pentru ca nu sant sarac si imi formez viata cum nu reusesc altii doar putini da.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da. Indiferenta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dacă nu e ceva atât de grav, încerc să ignor, dar dacă sunt glume proaste și enervante, și mai ales dacă acele persoane insistă, încerc să stau de vorbă cu ele cu diplomație și să le întreb de ce se poartă așa și să le explic că e aiurea ceea ce fac.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu poti sta de vorba cu ei ca te iau la misto, iti fac rautati si vorbesc prostii neadevarate, cu altii despre tine. Si tu nu-ti permiti sa abandonezi locul inainte de "diploma/salariu". Dar, se ajunge la momentul in care "primesti mai putin" decat meriti din cauza unor acuzatii. Si atunci te ia la misto iarasi, cu "il vrei pe el".
Stiu suna absurd, e evident ca pleci dintr-o asemenea situatie, dar ceea ce se intampla este ca "ei vin" cu asemenea acuzatii, pentru a isi "face treburile" in treaba ta.