| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva unde se gasesc in Bucuresti buncare si daca se poate intra in ele?

3 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Sunt in jurul Bucurestiului :)) In unele poti intra, cred. http://forum.computergames.ro/......ditie.html Spor la citit :))

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mult mai bine daca te-ai interesa la unitatile militare din zona. unitatile militare au pamant exact in zonele cu aceste forturi sau buncare. Desigur poti intra in ele dar s-ar putea sa ai nevoie de permisiune deoarece au paza acolo. Am facut armata la o unitate ilitara unde aveau pamntul agricol in zonele cu aceste buncare.Sunt pamanturile armatei de multi ani. Apoi am fost transfrat la o alta unitate militara care la fel, aveau pamantul agricol in aceste zone.dar zonele sunt pazite. Daca stie cineva un buncar in jurul Bucurestiului, nepazit sa iti dea indicii.

| Hanea_Andrei_1988 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cea mai vizitata si accesibila este Bateria 9-10, de langa A2 (intri pe breteaua pentru centura si faci imediat stanga si apoi iar stanga, unde se face o intrare de 4-5 m. Toate sunt amplasate de-alungul centurii Bucurestiului (asa s-a format de fapt centura) dar majoritatea sunt transformate in depozite, vinarii, ciupercarii etc).
Daca esti atras de explorari urbane iti recomand blogul http://reptilianul.blogspot.ro/. De altfel daca reusesti sa intri in tunelurile secrete de sub Bucuresti, sa ne dai de veste, eu n-am reusit inca :(.