| fatacaciocolata a întrebat:

Stie si mie cineva sa-mi spuna care este faza cu telefonul in strainatate? merge? costa mult daca suni in romania.cine stie sa-mi spuna va rog.

2 răspunsuri:
| Ecea a răspuns:

De mers merge,dar tarifele sunt foarte mari.
In primul rand trebuie sa ai roming activat.
Tarifele daca suni in Romania sunt foarte mari, aproximativ 1, 20€ si taxeaza si pe ce-l care-l suni nu numai pe tine.
Deasemenea si invers, daca te suna cineva din Romania plateste el 1, 20€ aproximativ si iti ia si tie cam 40, 50€centi minutul.

| Cookie_2399 a răspuns:

Nu...si eu am avut parinti plecati in strainatate si am vorbit cu ei prin intermediul telefonului mobil va trebui sa iti cumperi doar o cartela cu care poti vb si in afara tzarii!happy:*