| crysty1067 a întrebat:

Stii cineva cum se creaza o aplicati pentru iPhone? Sau cum se numeste programul in care pot creea asa ceva? Raspunsul cel mai detaliat primeste fundita.

1 răspuns:
| georgepopi a răspuns:

Pentru a creea o aplicatie ai nevoie de ios sdk(il poti downloada gratuit de pe developer.apple.com/iphone daca te inscrii in program)si de aici poti creea gratuit aplicatii in ios sdk, insa pentru a le pune la vanzare in app store trebuie sa platesti 99$/an

P. S:trebuie sa inveti sa 'umbli' pe sdk