| jrockfreak a întrebat:

Stiti ca sunt o gramada de cazuri gen Miley Cyrus, fetita cuminte din Hannah Montana care pe urma creste si nu stiu ce face de isi distruge viata, sau Linsday Lohan sau anumiti actori din Twilight etc. Intrebarea mea este: de ce se intampla asta? Cine castiga de pe urma acestor scandaluri? (in afara de tabloide) Doar faptul ca esti prea celebru sau vrei mai mult duce la asta? Oare cum ar fi lumea fara asemenea scandaluri si celebritati?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se intampla asta pentru ca la pupezele alea li se urca vedetismul la cap, de-aia!
Presa nu face decat sa le atate sindromul de vedete cretine.

| jrockfreak explică:

Nu fiti timizi, sunt curioasa ce pareri aveti big grin

| MaxEnergyzed a răspuns:

Eu nu as vrea sa existe celebritati...sad

| PinkNightmare a răspuns:

Mi se pare normal ca de la o aumita varsta acele celebritati sa intre in contact cu tigarile, alcoolul si drogurile. Miley Cyrus nu a fost o fata linistita nici cand a jucat in rolul de Hannah Montana (nu ma refer ca era indecenta sau vulgara sau mai stiu eu cum, dar nu era nici usa de biserica). Hai sa fim seriosi, o gramada de adolescenti fumeaza, beau si poate consuma droguri. Asta este varsta rebeliunii, varsta in care vrei sa incerci lucruri noi, mai pe scurt sa experimentezi. Si Miley, Linsday si multi altii au ajuns la acea varsta perfect normala, doar ca singura diferenta dintre ei si niste adolescenti perfect normali e ca viata lor e facuta publica. Exagereaza de multe ori si paparazzi (doar asta e treaba lor, nu? ), un exemplu bun fiind Miley care a incercat salvie. Adica a fost si ea curioasa sa vada cum e si gata! Multi fumeaza asa ceva de la 12 ani nu de la 18... Aceasta varsta depinde de la persoana la pesoana. O persoana timida, linistita nu va dori sa experimenteze prea mult, insa o persoana mai open-minded sau mai 'nebuna', da. Normal ca asupra lor are si mass-media o anumita influenta, insa nu ea e cea care le determina sa ajunga asa.