| DinnAdinnA a întrebat:

Stiti care e faza cu "Luxury Casting Agency"?
De pe langa Facultatea ASE?

Funda!

14 răspunsuri:
| mira13 a răspuns:

Cred ca sunt aceeasi Luxury Agency Ploiesti de la mall-ul Mercur, si mai mult ca sigur sunt la fel ca toate agentiile care ia banii la oameni sa se imbogateasca ei.Toti din domeniul asta au afirmat ca o agentie serioasa nu ia bani pentru inscrieri, ci investesc ei in tine si isi ia bani din evenimentele la care te trimit...dar e in ternetul plin cu agentii fantoma care apar si dispar.M-au abordat si pe mine dar la fel au facut si altii in Ploiesti care dupa ce si-au strans bani din inscrieri, au disparut

| mira13 a răspuns:

Iata un link pe care l-am gasit pe net:http://b365.realitatea.net/......81861.html

| mira13 a răspuns:

Referitor la Luxury Models iata ce a dat astazi la Antena1 :http://observator.a1.ro/.......html.daca te uiti cu atentie la un moment dat e chiar invitatia lor

| mira13 a răspuns:

Pentru Angell77:In primul rand se scrie "sa aiba"(conjunctiv prezent) si in al doilea poate sunt frustrata pe tema asta intrucat in urma cu ceva ani au mai fost niste mincinosi profesionisti care au luat banii la oameni si e internetul plin de tepari ca voi(sunt sigura ca esti un angajat al lor).
In incheiere:Invata gramatica limbii romane si apoi cauta-ti un job adevarat

| Lazar_Alecsandru_1998 a răspuns:

Din punctul meu de vedere sunt ok pentru ca eu am fost am platit contractul, am facut scoala am iesit de acolo cu diplomasi acum prezint haine parfumuri dar depinde si de fata omului si de cum el se poarta s-au de timiditatea lor ca daca ei emotii si cand esti singur in baie scuza-ma ce sa faca cu tine

| Angel77 a răspuns:

Sper ca mira13 sa aive doar o frustrare pentru ca eu am fost trimisa la 2 castinguri din care a rezultat o activitate...

| DinnAdinnA explică (pentru Angel77):

laughing Ba nu! Nu-s de-ncredere. big grinwinking

| Angel77 a răspuns:

Mira13: in primul rand frustrarea ta vine de la alte agentii care nu te-au dezamagit din diferite motive (agentie fantoma, aspectul tau dezordonat...ect ) iar referitor la locul meu de munca doamna profesoara frustrata nu lucrez intr-o agentie de genul nici nu -mi doresc...

| Angel77 a răspuns:

Pentru mira13: In primul rand, cred ca frustrarea ta vine din experienta ce ai avut-o cu alte agentii care nu te-au promovat din anumite motive ( agentie fantoma, aspectul tau dezordonat. etc) iar in al doilea rand referitor la locul meu de munca, nu lucrez in intr-o agentie de genul si nici nu-mi doresc...

| mira13 a răspuns (pentru Angel77):

In primul rand eu mi-am inscris unul dintre copii, nu pe mine iar in al doilea, aspectul meu oricum nu e dezordonat, mai ales daca mai pun si ca am 2 copii in scoala.Mi l-am inscris pentru ca am vrut sa-i fac bucuria copilului,pentru ca daca nu era entuziasmata,nu o faceam,banuiam ca e teapa de la inceput dar e greu sa-i explici copilului asta si acum imi dau seama ca era mai bine sa-i zic de la inceput decat mai tarziu cand oricum intreba dezamagit ca nu e chemat si va asigur ca nu a fost chemat pentru ca nu fac ei castinguri, nu ca am eu copilul netalentat. Poate ca nu stiti ce sa credeti despre ei si altii care fac la fel, dar daca nu ma credeti pe mine, urmariti link-urile puse ca e pacat de banii parintilor dar mai grav, e pacat de visele copiilor.Eu cel putin,multumesc Domnului,nu am simtit foarte mult suma,dar pentru altii poate e o avere si o da in speranta unui viitor mai bun fara sa realizeze ca de fapt platesc pentru viitorul sarlatanilor. Oameni buni, nu va mai lasati pacaliti de astea, mai intai luati date despre firma, verificati-o de plata taxelor, puneti-va intrebari ca mereu societatea e mai noua de 2 ani, este si asta o indicatie si cand va zic ca e firma noua iesita pe piata, nu-i mai credeti pentru ca inseamna ca nu au experienta sau ca abia au mai inchis un srl pe care au fraierit oamenii.Nu trebuie sa se plateasca pentru asa ceva, daca vreti banii inapoi si refuza sunati la garda sa vedeti ce repede executa, la mine venise o doamna la sedinta foto a copilului amenintand ca suna la opc si garda si imediat i-a dat banii.Nu sunt frustrata, doar ca nu suport nedreptatile in viata iar asta este o grosolanie

| iulianbest19 a răspuns (pentru mira13):

Asta e viata pe care vi-o faceti.Sincer mira13, daca ti-ar spune un om oarecare pe strada ca iti ia copilul pentru un interviu in ideea de a-l face vedeta,i l-ai da? Aceasi chestie a fost si acum.Dar totusi este ceva diferit,pentru ca nu esti obligata sa platesti suma asta,tu ca cetatean cinstit ce esti ar trebui ca mai intai sa iti iei o "marja de eroare" inainte sa faci un pas,la ce te asteptai,sa iti vezi deja copilul pe Broadway doar pentru ca ai dat o suma destul de infirma de banii pentru asteptarile pe care le aveai? Fi serioasa si deschide ochii larg pe viitor inainte sa faci un pas,si apropo, nu da vina pe copil, pentru ca si pe tine te-a incantat gandul ca vei avea copilul mare vedeta, si in loc sa-i blamezi pentru "grosolanie" mai bine te-ai adapta pentru ca pe asta mizeaza societatea in ziua de azi, adica nu incerca sa fi tu singura corecta intr-o lume incorectawinking

| iulianbest19 a răspuns:

Sincer,nu e teapa.Ei "recruteaza" tineri cu scopul de ai "imprastia" pe la diferite evenimente, deci este vorba despre o proba eliminatorie despre care tu ca persoana care ai dat acei bani nu sti.Sunt chemati din ce in ce mai multi cu gandul de a avea de unde alege,acum nu va ganditi voi ca ei ar fi dat teapa la atata lume cu usile deschise,mai presus de atat,iti ofera si ceva la mana pe banii care i-ai dat,de exemplu, eu unu nu m-am repezit sa trag concluzii pripite in legatura cu ei, si am avut rabdare, drept urmare am fost chemat la un casting unde am facut o serie de poze, pe urma am fost trimis la Bucuresti pentru filmari.In prezent activez la realTV. Daca intr-adevar ar fi fost o firma fantoma ar fi stat foarte putin in Ploiesti tocmai de frica unor eventuale reclamatii, deci nu va mai tot plangeti, ca nu rezolvati nimic, sincer!

| narcis280 a răspuns:

Nu stiu ce sa cred referitor la ceea ce scrieti voi aici despre agentia asta.eu m-am inscris in Ploiesti la ei si m-au trimis la 2 case de productie din Bucuresti, iar acolo am luat un casting pentru o figuratie simpla in "Iubiri secrete".

| CrisstinaaKrisss a răspuns:

Buna eu pot sa spun ca sunt un caz fericit am intalnit respectivi de la luxury casting in Bucuresti si m-au acostat am mers cu ei si dupa 2 saptamani am fost chemata la o prezentare de moda contract care l-au gasit chiar ei, imi pare rau sa aud de ghinioanele voastre sad dar mie chiar mi sau parut super ok pana acum sau tinut de cuvant.