| aldore a întrebat:

Stiti cum se numeste cel mai destept copil din lume?

4 răspunsuri:
| madalicious a răspuns:

Georgia Brown, din Marea Britanie, a devenit cea mai tanara membra a Mensa, organizatia oamenilor cu coeficient de inteligenta foarte mare, dupa ce a reusit sa obtina la teste de inteligenta un IQ de 152.

Ca o comparatie, savantul Albert Einstein avea un coeficient de 160.

Potrivit expertilor, Georgia este cel mai destept copil de doi ani din lume. Ea poate sa cante perfect, sa foloseasca in conversatii cuvinte dificile, sa faca distinctie intre roz si mov, poate sa inoate, sa danseze balet, sa deseneze cercuri si sa explice sensul cuvintelor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jimmy Corrigan.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

thinking Asa pot sa zica toti numele lor laughing