| Deeapopa1997 a întrebat:

Stiti cumva un site care se poate comanda tigari din Moldova sau Rusia, ca am vazut ca sunt ieftine?

5 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Vrei sa faci contrabanda penala?

| Deeapopa1997 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Nu vreau sa cumpar pentru mine nu am nevoie sa fac contrabanda cred ca ati intales gresit... VREAU SA CUMPAR IN FOLOS PERSONAL

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Deeapopa1997):

Introducerea in Ro a unei cantitati de tutun sau tigari in cantitatea legal permisa si pe cai legale te duce la un pret care nu iti ofera nici un avantaj ca persoana fizica. Vorbim de 200 de tigari maxim, tot atat poti scoate legal si din R Moldova. Daca introduci o cantitate peste cea legala ( ca sa fie rentabil ) se cheama contrabanda si se sanctioneaza penal. Daca esti persoana juridica si faci mport e altceva. Deocamdata in Ro nu se importa tigari din est ( de ce? probabil nu-i rentabil ). Cei care au vrut si au reusit sa scada costurile fumatului au recurs la metoda homemade.

| Deeapopa1997 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Stiu ca se numeste contrabanda dar eu nu vreau sa fac asa ceva eu as cumpara pentru mine 2-3 cartuse in fiecare luna

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Deeapopa1997):

Fumat mai ieftin = 2 moduri. 1. Tigari de contrabanda din est - se gasesc in multe orase prin piete, gari etc la vanzatori ambulanti ilegali - tigani de regula. Poate gresesc, sunt fugit de acasa de 3 ani si nu mai sunt la curent. 2. Cumperi de pe situri / magazine oficial tutun si tuburi sau foite si iti injectezi sau rulezi singur. Te poate costa de la cca 6 lei / pachet pana la cca 10 lei tutun bun.
https://www.youtube.com/watch?v=RxmBPyBK5QE
https://www.e-tutungerie.ro/......xtra-volum
http://forum.softpedia.com/......0fumatorii