| Koalass a întrebat:

Heii TPU! Ce parere aveti despre site-ul mireafashion.ro?
Am vazut ca au multe lucruri ieftine insa nu stiu daca o sa mi se potriveasca marimea.
Cineva care si-a dat comanda imi poate spune?
Multumesc anticipat

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu cunosc magazinul dar in privinta marimii, daca masori talpa de la degetul mare la calcai (te invata si pe pagina cum sa masori) si apoi ai dreptul ca in 10 zile lucratoare sa-l returnezi.

| Koalass explică (pentru Salontanul):

Am vazut ca se poate masura, ma intrebam doar daca este exact cu ceea ce dau ei in tabel si in realitate happy
multumesc pentru raspuns!

| andreia67 a răspuns (pentru Koalass):

Probabil este! Chinezii produc pantofi doar in sistemul metric cu dimensiuni din 5 in 5 mm cu modul de masurare ca in desenele respective. Problema apare la conversia in marimi europene, aceeasi lungime de 25 cm pentru unii e 39, pentru altii 40 sau chiar... 41.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Vezi ca ai la fiecare model date dimensiunile si cum sa iti masori piciorul. E o diferenta la majoritatea fata de marimile standard adica sunt cu 1-2 marimi mai mici (ex. un 40 la ei e cat un 39 la majoritatea). Nu am cumparat de la ei ca la 25.5-26 cm cat am eu nu prea gasesc nimic.

| Koalass explică (pentru andreia67):

Am inteles, multumesc pentru raspuns!

| Curcă_Ramona_2000 a răspuns:

Nu comanda de pe site ul lor. Sunt neseriosi. Mi-am comandat 3 perechi de pantofi de la ei. Si mi-au ajuns cu totul alte marimi. Am comandat 37 si mi-a ajuns 36 in cutie de la marimea 38. Si celelalte 2 perechi mi le-au trimis 38 in loc de 37 si acum nimeni nu mai raspunde nici la email nici la cele 7 nr de telefon de pe site. Nu imi ramane de facut decat sa le vand pe olx. sad

| Mihaela1988Dragoi a răspuns:

Am sa scriu intamplarea mea-ditamai carnatul ca sa vada toata lumea-cum va bateti joc de clienti! Pai am comandat niste superbe ghete, nu ai ce spune, de pe siteul lor MIREA FASHION pe data de 21, au ajuns in cateva zile, s-a potrivit si ca marime(le probez imediat cum ajung deoarece am probleme cu marimea), aratau exact ca in poza, super! Nu i.am purtat pana acum patru zile.In prima zi ok desi se tragea fermoarul de la dreptul mai greu,facea un hop dupa care se inchidea bine, a doua zi ok, a treia la fel, a patra zi, adica astazi, cand merg cu fiica.mea la dansuri printre atata lume,cand indoi piciorul sa stau pe vine~prrrrrrr~tot fermoarul s-a dus dracu! Adica de.a binelea,s-a lăbărțat si a iesit de tot in vazul tuturor,sa mor de rusine,am ramas desculta! Rusine sa va fie voua,ca nu va controlati marfa la expediere, ca sustineti sus si tare ca e calitate, calitate pe dracu! Colac peste pupaza, cand am vorbit astazi pe mess cu ei, au spus ca e vina mea, ca aveam dreptul de retur de 14 zile.Bine 14 zile dar daca eu nu i.am purtat pana acum 4 zile si a doua la mana aveau mici zgarieturi pe lateralele interioare facute de mine de la mers, deci nu eram eu o nesimtita daca vi trimiteam asa? Mai bine eram, nu ma interesa ce faceati cu ele, mie imi trimiteati un produs in stare buna, nu defect, ca nu defecti am comandat! Nu va recomand absolut deloc! Nu meritati clienti