| BuNeLLu a întrebat:

Stiti niste bancuri cu bula noi de tot ca eu nu am gasit am gasit din astea stiute

Răspuns Câştigător
| RenataG a răspuns:

Strula il intreaba pe Bula:
-Cum a fost mancarea la restaurantul chinezesc?
-Excelenta, nu mai ca betisoarele mi-au picat cam greu la stomac

Era odata Bula cu bunica lui prin parc si Bula vede o moneda de cinci mii, dar bunica ii spune:
-Ce este pe jos nu se ia. Dupa cinci metri vede o bacnota de cinci zeci de mii, dar bunica ii spune la fel. Dupa zece metri bunica cade intr-o groapa si ii cere ajutor lui Bula, dar el ii spune:
-Ce este pe jos nu se ia...

Odata, mama ii spune lui Bula de ziua lui:
-Sa stii ca trebuie sa imparti si cu fratele tau tortul!
-Si bomboanele?
-Si.
-Si prajiturile?
-Totul.
-Urrrraaaaaa!
Mama lui il intreaba:
-Ce,, ura''?
-Am spart televizorul! Inseamna ca impartim si bataia

Bula in razboiu cu nemtzii se ascunse intr-o fantana.
Vine un neamtz si spune :
-E cineva acolo?
Bula:
-E cineva acolo?
-Mai bine ma duc in padure.
Bula:
-Mai bine ma duc in padure.
-Mai bine arunc o grenada.
Bula:
-Mai bine te duci in padure.

Intr-o zi la scoala invatatoarea le spune copiilor ca au de scris o compunere depsre o vizita la unchiul lor. Bula a terminat primul compunerea. "Unchiul meu nu era acasa."

Bula este nebun, se crede graunte. Il interneaza in spitalul de nebuni. O data la trei ani, vine inspectia sa vada daca s-a insanatosit vreunul. Il intreaba pe Bula:
-Bula, ce esti tu?
-Graunte
Si tot asa, sta Bula in spital vreo noua ani. Un doctor ii spune:
-Bula, daca te mai intreaba inspectia ce esti, sune ca esti om.
Vine iar inspectia:
Bula, ce esti?
-Om
-Bravo Bula, poti sa iesi.
Pleaca Bula, dupa 2 minute se intoarce.
-Bula, ce s-a intamplat?
-E o gaina la poarta.

Bula: Tata m-a invatat ca e mai bine sa dai dacat sa primesti!
Invatatorul: Foarte fumos, Bulisor! Dar ce e tatal tau?
Bula: Boxer!

Cum a fost in tabara la mare? il intreaba mama pe Bula.
-Groaznic! A plouat tot timpul!
-Cum asa? Bula, pai vad ca esti bronzat din cap pana-n picioare!
-Da de unde! E rugina!

Bula si Strula se intilnesc la portile cerului. Intreaba Bula:
- Ba Strula tu de ce ai murit?
- De bucurie ma. Dar tu?
- Eu de frig. Dar cum adica ai murit de bucurie?
- Pai am primit un telefon ca nevasta-mea ma inseala in momentul respectiv, atunci am fugit repede acasa, m-am uitat peste tot, in bucatarie, in baie, in camara, n-am gasit pe nimeni ma. Atunci am murit de bucurie.
-Ba prostule, trebuia sa cauti si-n frigider ca atunci traiam amindoi

Un profesor discuta cu Bula :
- Bula, conjuga verbul a merge
- Eu merg, tu mergi...
- Mai repede Bula.
- Eu fug, tu fugi.

Invatatoarea:
-Copii enumerati niste animale!
Raspunde Bula:
-Pai porcusorrr, capritaaa, vacutaaa...
-Da Bula, nu mai zi asa cu diminutive!
-PAI BUFNA, VEVERA!

Merge Bula la bunica-sa si ii cere 200 mii imprumut.
-Bunica, da-mi 200 mii imprumut.
-Pana cand?
-Pana nu-ti dau una.

-Bula de ce au fost izgoniti Adam si Eva din Paradis de catre Dumnezeu?
-Pentru ca i-au mancat marul...
sper sa ti placalaughinglaughinglaughing

2 răspunsuri:
| AlexAleex a răspuns:

Stiu eu cateva dar nu stiu daca chiar sunt noi da add la crintea_george

| Hata a răspuns:

Intr-o zi profesoara ii intreaba pe copii ce le lipseste lor, toata lumea cu mana pe sus, ala:mie un televizor, celalalt:mie un calculator, etc, numai bula nu ridica mana, la care profesoara:Bula tie chiar nu-ti lipseste nimic? Bula:nu! Profesoara:nimic, nimic? cum asa? Bula:chiar nimic, pentru ca dimineata a vnt sor'mea insarcinata acasa si tata a zis:Hai ca asta ne mai lipsearolling on the floorlaughinglaughing