| AtIr a întrebat:

Stiti pe cineva care dezleaga blestem? AM o matusa care tot merge in cimitir la mormantul bunicului si am aflat ca a facut blestem pe casa noastra.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Desface blestem... amuzant

| lpavel a răspuns:

Ei si? Stai linistita, garantez eu si o lume intreaga ca nu va avea nici un efect! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ini mini creatura pufoasa fugi blestem la cine te-a rostit si da-i inzecit ce i-a dorit ewjeuiwe rieirew rejweioerwe
Gata, esti in siguranta. bug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pui la fiert un cioc de rață leseasca, doua fire de curu-gainii(papadie, adica), doua fire de par din coada unui cal breaz, o ureche de liliac, un pumn de larve de carabus, 10 oua de melc si 100 ml bale de țap ispasitor.Toate se fierb la foc mic aproximativ 15 min.In timp ce fierb, mesteci cu o lingura din lemn de trandafir si spui:
"Parapasdâc, paraparlâc, firirici, firiplici,
Dă-i blestemului opinci si du-l departe in lume, ascunde-l in maracine, iar in noaptea urmatoare, ploaia curgă val-suvoaie si ineaca maracinii si blestemul si hainii!"
Lasi la racit, apoi faci din produsul obtinut o painica, pe care o coci la soare.Painica o pui pe mormantul bunicului.

| totuldesprenaturasiaventura a răspuns:

Ti am trimis mesaj privat