| Catalion a întrebat:

Stiti si voi vreun program cu care sa instalez updates pentru XP, ca sa nu mai fie nevoie sa las pornita functia "Automatic updates" pe care o are XP?

2 răspunsuri:
| costyvas a răspuns:

Windows'ul isi face up-date doar daca este cu licenta si doar de pe site'ul Microsoft deci, NU stiu de un astfel de program. Insa varianta care o recomand, este sa modifici putin setarile la Windows Update(sa iti alegi tu la ce vrei sa faca update automat sau chiar sa debifezi automatic update- insa chiar recomand sa il lasi sa isi faca update'ul, e foarte important pentru stabilitatea sistemului de opereare) succes, Costi!

| mersifrumos a răspuns:

Da, te duci in setari si setezi sa fac install automat fara sa te intrebe sau dai disable de tot la updates

start -> settings -> control panel -> automatic updates -> bifezi Automatic (prima) si dai OK

nu bifa: download but let me choose...
nici: notify me but don't automatically

poti bifa si: turn off automatic updates

pentru mai multe nelamuriri ma gasesti la: mersifrumos.ro