| EmiliaSd88 a întrebat:

Stiti site-ul visualart? Ce imi puteti spune despre el? Daca imi fac cont e gratis? Si desenele dingalerie cum sunt facute, pe calculator?(adica au fost folosite tabletele grafice pentru a fi realizate?)

1 răspuns:
| Flower02 a răspuns:

Da, e un site chiar dragut. Contul se face gratuit. Acolo oamenii isi posteaza arta, iar desenele sunt atat in creion, apoi fotografiate sau scanate, ori facute cu tableta. Daca vei intra pe site, vei vedea chiar tu. In partea de sus, langa logo-ul mare al paginii, sunt mai multe casute. Tu vei da pe a 2-a, adica la forum. http://visualart.ro/forum/
Dupa asta, te orientezi dupa ce ai nevoie. De exemplu, primele 2 sunt topicuri de 3d si de 2d. La cele de 2d sunt alte sectiuni. Daca esti incepator intri la begginers si tot asa. Poti pentru inceput sa intri si sa te uiti, sa vezi cum se lucreaza. De obicei cineva face un topic in care isi posteaza desenele, iar cei mai experimentati dau sfarturi si te ajuta sa te dezvolti.
Sper ca te-am ajutat. :)