| smile4mee18 a întrebat:

Stiti vorba aia:"Banii nu aduc fericirea dar o intretin". Voi ce credeti? Banii aduc fericirea? Funda pentru cel mai bun raspuns!:*

Răspuns Câştigător
| basexcu a răspuns:

Chiar daca ai probleme tot mai bine plangi intr-un ferrari decat intr-o dacie! asa ca da banii aduc fericirea, insa lasa ipocritii sa spuna ce vor de asta exista spirit de turma! happy

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Dar daca nu sunt bani tot ramai falit nici ceva stabil nu prea gasesti acum (relatie ma refer) pana la urma banul ne mai atenuaza sufletul cu vicii personale.

| mgtow a răspuns:

Inca ceva mai zic: banul poate face fericit omul pentru ca poate sa isi ia masina buna, chestii care si le doreste eu ma multumesc cu jocurile de ps3 care ma mai mentin in viata si uite asa viata trece putin cate putin.

| Emena a răspuns:

Pentru unele persoane,da,banii aduc fericirea, deoarece sunt materialisti, nu cred in iubire. Pentru unele persoane nu aduc fericirea.Le este de-ajuns persoana pe care o au alaturi si nu le trebuie nimic altceva.

| PetreConstanta a răspuns:

Daca vei gasi pe cineva bogat si fericit ma refer la linistea lui sufleteasca te rog sa mi-l arati si mie Ceea ce ai scris " Banii nu aduc fericirea dar o intretin " - nu incerca in viata sa cumperi fericirea pentru ca vei fii foarte dezamagit (a) - sa te vad cd nu mai ai ce faci cu fericirea cumparata ( sigur vei ramane fara ea ) Si de multe ori in viata ai da multi bani sa fii fericit dar nu ai cui pentru ca fericirea nu este adusa de bani este venita de la Dumnezeu asa ca daca ai credinta si frica de Dumnezeu mai mult ca sigur VEI FI FERICIT(A)

Răspuns utilizator avertizat