| MilyHarunto a întrebat:

Stiu ca e o intrebare cam stupida. dar cum as putea sa invata engleza intr-un timp destul de scurt?

Răspuns Câştigător
| Nuvăsufăr a răspuns:

Învaţă limba română mai întâi.

3 răspunsuri:
| Scarecrow a răspuns:

Cu multa seriozitate big grin

| SongsoftheSabbathSacrifice a răspuns:

Traducere pentru oamenii cu mai mult de un neuron rahitic:
"Stiu ca e o intrebare cam stupida, dar cum as putea invata engleza intr-un timp scurt?"
Pai poti face pregatire la engleza ori cu un profesor de la tine la scoala, ori cu un alt profesor ori cu un coleg de clasa/scoala care se pricepe si poate sa iti si explice.Sau poti sa iti cumperi carti sau cursuri audio in care te invata şpilu'.

| ĤĔĹĹŐРĨŚŚŶ a răspuns:

1.Poti sa te uiti la filme in engleza(inveti cuvinte noi ...etc.)
2.Trebuie sa ai ambitie, daca ai ambitie poti invata si limba chineza
3.Sa ai incredere in tine(te gandesti ca pot sa invat aceste cuvinte inro zo si chiar ai putea sa le inveti)
3. Ia meditatii
4.Fi atenta la orele de Engleza
5.Fa-ti temele
etc.etc.etc.