| catalin02 a întrebat:

Sall! Cum as putea invata limba engleza si franceza intr-un timp cat mai scurt sunt clasa a7-a si habar n-am (ma mir ca am numai 9-10 la engleza si franceza)! Funda

Răspuns Câştigător
| Arres a răspuns:

Pai cel mai bine este sa inveti cu dictionarul in mana sa inveti cuvintele care tile da in clasa si cel mai bine intri pe internet si faci exerciti in engleza si franceza si incerca sa cauti id-uri care vorbeti cu omaeni in engleza si te ajuti de google la traducere eu asa am facut si stiu foarte bine fUNDA?

| catalin02 explică (pentru Arres):

Ms gata incep sa invat cuvintele

4 răspunsuri:
| raul03 a răspuns:

Un sfat simplu sa inveti engleza usor, joaca jocuri in engleza, si o sa inveti foarte repede, iar despre franceza, cauta citate pe google, le citesti si incerci sa le traduci big grin fundita?big grin

| catalin02 explică (pentru raul03):

Faza cu jocurile nu e buna invetzi doar porcari

| SoreMihalache07 a răspuns:

Incearca niste cursuri online.