| AlliCe a întrebat:

Cum pot invata limba engleza intr-un timp cat mai scurt? ( stiu cate ceva dar nu indeajuns )

5 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Eu am primit la premiere o carte de franceza, nu m-a ajutat cu nimic pentru ca nu am citit-o dar am invatat franceza vizionand filme si citind manualer mai vechi cu franceza.iti dau editura, cred ca am vazut carti d-astea si de ebgleza.eu una am invatat engleza si alte limbi de la tv.mult succes!winkingpe cartea mea de franceza scria asa:franceza rapida, rezultate vizibile in 2-3 saptamani editura niculescu scrisa de stephen craig si jean-michel ravier... sper ca daca vei cauta cartea asta pentru engleza te va ajuta.winking

| WhiteWings a răspuns:

Ai putea sa incerci sa te uiti la desene animate de ex de la walt disney fara subtitrare eu asa mi-am dezvoltat foarte mult vocabularul te sfatuiesc sa fii foarte atenta si la scoala la orele de engleza pentru ca este o limba foarte frumoasa si care te va ajuta foarte mult

| Notme a răspuns:

Uite-te la filme cu subtitrarea in engleza. Asa auzi cum se pronunta, cum se scrie si te distrezi daca e vreun film de comedie.

| 4inel a răspuns:

Sa te casatoresti cu un AMERICAN. Este cea mai rapida solutie. Ce zici, este buna? (Cred ca am facut o gluma proasta)

| valyutzu a răspuns:

Un dictionar