| Ayris a întrebat:

Stiu ca intrebareaasta e putin ciudata, dar mai stiu si ca multi au remarcat ce urmeaza eu sa scriu si si-au pus intrebarea asta: Cum as putea sa aud pe cineva asa cum se aude el pe sine?
Sigur ati observat ca vocea voastra inregistrata suna putin diferit de cum o auzim noi insine, deci probabil asta se intampla tuturor, ne auzim vocea diferit fata de cum o aud ceilalti.
Asa ca m-am intrebat cum as face sa pot auzi vocea cuiva asa cum si-o aude el. M-am gandit ca as putea sa imi lipesc o ureche de pieptul persoanei si pe cealalta sa o acopar...dar nu stiu daca ar functiona. Si inainte sa ziceti ca de fapt sunt o perversa care vrea doar sa puna fata pe sanii fetelor sau pe piepturile lucrate ale tipilor de la sala aflati ca singura voce care ma intereseaza de fapt e cea a iubitului meu.
Chiar daca intrebarea e mai dubioasa, astept comentarii utile, a cuiva care chiar a incercat ceva, sau care are asemeanea curiozitati, sau pur si simplu m-a luat in serios si s-a documentat de pe undeva!
Si da, stiu ca categoria nu e cea mai potrivita, dar nu stiu care alta ar merge, Informatii utilitare, Dragoste si sex, Adolescenti, Educatie si cultura generala? trebuie categorie noua pentru mine, gen :curiozitati

1 răspuns:
| WaterDrop a răspuns:

Nu ai cum sa faci asta decat daca iti schimbi urechea interna cu a lui pentru ca aerul circula pe doua cai.Noi captam vocea cuiva cu urechea externa iar pe a noastra cu cea interna.