| elena a întrebat:

Stiu, ca suna... vai, stupid, dar eu nu ma las!
Exista adevar real sau adevar nereal?

Răspuns Câştigător
| Ruxyana a răspuns:

Ceau
Exista it dau si cateva exemple din viata mea...
am o prietenacare mereu imi spune ca eu pot sa am incredere in ea si blablabla...acum cateva zile am avut niste probleme cu o fata si aia era sa sara la mine la bataie:O iar acea prietena nu a facut nimic, ea daca se baga era altfel.in fine(am scapatlaughing.)
si aseara ma intreaba de ce sunt asa distantiata de ea si i-am zis ca nu am nimic...
asa este adevarat ca pot sa am incredere in ea pentru ca ea ma ajutat foarte mult si mi-a fost mereu alaturi.big grindar nu pot sa am mereu incredere in ea.asta este un adevar nerealwinking
adevar real:
este adevarat ca acel baiat tine mult la mine dar este adevarat ca are si orgoliu marelaughinglaughing:X:X

sper ca ai inteles:Xpentru ca mi-a fost greu sa ma exprimlaughing:X:X
ia idd meu sa vb daca vrei:X
roxyprincesss
love struck:X

3 răspunsuri:
| catthshshshs a răspuns:

Da, suna straniu.
Adevar= real
Nu am auzit de niciun adevar nerealwinking

| multimoak a răspuns:

S. v. adevăr. 3. adj. concret, palpabil. (Fenomene ~... fantastic, ideal, imaginabil, imaginar, inventat, ireal, nereal, areal REÁL )

| hominid dreak a răspuns:

Putem vorbi despre adevar subiectiv si adevar obiectiv.Adevar nereal, cred ca e nepotrivire de termeni.Am putea spune adevar imaginar. Exista doar in tartaguta multor stupizi.