| DenisaNicoletaG a întrebat:

Struguri albi sau struguri negri?

30 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Albi. Imi plac inca de cand eram la gradinita, acolo mancam pranzul si primeam ca desert struguri albi uneori, si imi placeau enorm. Strugurii negri erau buni cand ne duceau la munci la cules de struguri, erau gratis, si ce era mai fain era ca umpleai o ladita cu trei ciorchini, atit de mari erau, si asta era ceva, ca aveam norma de 35 de ladite pe zi happy.

| DenisaNicoletaG explică (pentru cristi202):

Imi faci pofta la cat de frumos vorbesti.

| cristi202 a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

happy Hai sa mai iti spun una, daca tot vorbesc frumos. Eram la munci, cum spuneam, si cand intram pe cate un rind, brigadierul (un fel de maistru pe atunci) arata la cate unul dintre nou un butuc de vie, si zice: "Gusta din asta!" Mereu erau struguri albi, cu boabe mici, copti bine, ruginii aproape. Si cand ii gustai, intr-adevar iti dadeai seama ca erau demni de toata atentia, ziceai ca ai miere in gura si aveau o aroma deosebita! Dar hai ca incetez, ca pana la urma te fac sa mergi sa-ti cumperi struguri! happy

| DenisaNicoletaG explică (pentru cristi202):

Hai ma laughing, ce-ti place sa intarati omul.

| cristi202 a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

happy happy happy Hai, zi-mi ca te-ai pus pe mincat struguri... happy

| DenisaNicoletaG explică (pentru cristi202):

Nu, pentru ca am avut clementine si au tinut locul strugurilor, mi-a fost lene sa ma duc sa cumpar pentru, dar o sa ma duc eu happy

| cristi202 a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Sunt bune si clementinele. Dar, dupa parerea mea, nimic nu se compara cu strugurii. Si pepenele rosu. happy

| DenisaNicoletaG explică (pentru cristi202):

Clementinele si pepenii imi plac mult.

| cristi202 a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Gusturile nu se discuta! happy

| Aasdfghj a răspuns:

Albi.

| RAY a răspuns:

Negri

| Drimmero a răspuns:

Cei verzi dulci, sunt mult mai buni.

| zurick a răspuns:

Albi.

| Hammurabi a răspuns:

Oricare dar bine storși și băgați la damigeană cu furtun... laughing

| DenisaNicoletaG explică (pentru Hammurabi):

Maleu laughing

| cristi202 a răspuns (pentru Hammurabi):

Sper ca te gindesti la must... happy

| Hammurabi a răspuns (pentru cristi202):

Da, da, must ..suculeț laughing așa puțin fermentat...

| cristi202 a răspuns (pentru Hammurabi):

Da, "putin" fermentat. Aproape ca m-a "omorit" sotia mea alaltaieri seara cu ceva asamanator, fiert cu piper si cuisoare. Deliciu, nu alta! happy

| RainmakerX a răspuns:

Albi

| PedoBarbie a răspuns:

Albi.

| GoldenZenith a răspuns:

Albi.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Si albi si negri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Negri.

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Albi

| Adiadictie a răspuns:

Roz

| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

De care o fi, nu sunt rasista laughing

| Fumiko a răspuns:

Albi

| YellowAngel a răspuns:

Negri

| georgyanaaa a răspuns:

Ambi

| Hitalix22 a răspuns:

Tamaioasa alba