| fxd a întrebat:

Cum sunt strugurii denumiti TARTARA? sunt struguri negri, struguri albi? cum iese vinul din strugurii TARTARA?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Rorro_Mexicanos_1985 a răspuns:

Eu pana la tine nu am auzit vreodata de acest soi de struguri, dar nu contest ca exista. Ai aici un catalog cu principalele soiuri din care-ti recomand sa faci vinul mult dorit:
http://www.technomarpal.ro/images/Catalog%20Struguri%20bun.pdf