| anonim_4396 a întrebat:

Sunt adoptat sau e o minune? Sunt un baiat de 13 ani fac 14 pe 1 mai am ochii albastri parul blond si cretz.Mama este bruneta are parul cret ochii caprui. Tata are parul brunet si ochii verzi.

Scuzati categoria

Răspuns Câştigător
| M1hai a răspuns:

Tu stapanesti aceste lucruri de la fostii parinti si strabunici, se transmite din generatie in generatie, te felicit ai mare norocwinking

8 răspunsuri:
| Crucified a răspuns:

Poate semeni cu niste rude.

| TheStory a răspuns:

Ochi au rezultat din combinatia ochilor parintilor, iar culoarea parului nu se mosteneste genetic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intre bunicii/strabunicii tai nu este nici unul blond? De la ochi verzi la albastri nu e mare diferenta. La mine in familie odata la doua-trei generatii apar niste ochi albastri. Si nu in linie directa ci pe "lateral" (verisori, nepoti de sora, etc). Insa, stim sursa, stim ale cui sint genele transmise.

| Yasmin875 a răspuns:

Poate semeni cu o ruda de a ta.Eu sunt satena cu ochii albastri.Mama e bruneta cu ochii caprui si tata tot brunet cu ochii caprui.Nu sunt adoptata.batting eyelashes

| Etiene a răspuns:

O prietena a mea bruneta are o fiica din prima casatorie blonda lamaie si nu am aflat ca ar proveni din afara casatoriei. Bunica era satena. Anomalii ale naturii, ca si cu ochii ceacari.Si daca, prin absurd, ai fi infiat esti lipsit de dragostea parinteasca? Asta ar fi problema.Cu par cret, blond si ochi albastri ai sa faci multe cuceriri in fete frumoase.