| Costel979 a întrebat:

Sunt baiat si as vrea sa imi vopsesc parul acasă, adică să îmi fac niste șuvițe gri/blonde si nu stiu cum se face, am văzut undeva pe net ceva care o pui pe cap ca un fel de punga si are niște găuri si ies numai firele de par pe care trebuie să le vopsesti, de unde aș putea lua una din aia? Sau as putea face din altceva? Dau fundă

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam greu cu șuvițe, abia iese la salon. Plus că degeaba dai tu cu gri pe șaten închis că nu se vede nimic. Iar să te decolorezi singur deja e cam aventuros.

Răspuns Apreciat de Editori
| Furnicuta000 a răspuns:

Se numeste casca pentru suvite. Am folosit-o de multe ori sa-i fac suvite varului meu. Casca se pune pe cap, are niste puncte desenate pe ea, iei carligul cu care vina casca si intepi unde sunt punctele apoi tragi par pe acolo, suvite mai subtiri sau mai groase, in functie de cum vrei tu. Dupa ce ai scos suvitele doar dai cu pensula peste ele si gata. Nu e nimic complicat dar trebuie sa te ajute cineva pentru ca singur e greu.
Casca gasesti la magazine din astea de uz casnic, eu am luat din pasaj de la Obor, costa 5 lei. Dar gasesti si pe net. E de unica folosinta

2 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Poti sa iei din supermarket probabil sau din magazinele pentru asa ceva.Dar se poate si cu o pungă. Problema e ca nu cred ca vei reusi singur, sau cel putin nu va iesi bine.Plus ca, e nevoie cred sa il decolorezi înainte.