| ninjamen6666 a întrebat:

Sunt compatibile aceste componente intre ele?:
procesor amd phenom II X4 965, 3400 mhz socket am3 black edition
placa video sapphire amd radeon hd 7750 1024mb, gddr5, 128 bit, dbi hdmi pci-e
placa de baza gigabyte h61m-s1
memorie Kingmax 4 gb ddr3 1333mhz pc10600
Dau funda!
E buna pentru gamming?

Răspuns Câştigător
| Coslegeanu a răspuns:

Da sunt compatibile. Daca are am3 pe placa de baza si ram ddr3 inseamna ca sunt compatibile.
Funda!?

1 răspuns:
| Anonimul122 a răspuns:

Fratele meu, te-ai grabit cu funda, asta Coslegeanu, nu ti-a spus de ce sunt compatibile
1 fi atent amd Phonem 2 x4 965 este bun findca, suporta 64, biti, are o putere de overcklocking forte buna, bazandute pe suprafata de pini, si nu pe cea plata ca procesoarele 1155 sau 1156, ( adica are stabilitate si lucreaza asa cum vrei u )

2 gigabyte h61m-s1 Placa asta este, de foarte buna calitate findca are usb 3.0 de pana la 3gb
si un ajutor bun la overclok
3 ramul asta Kingmax, este o firma proasta, se defecteaza usor daca nu au racire ( ma refer la un radiator sau un cooler) puteai sa incerci, corsair sau cooler master sunt xtrem de eficiente )
4 placa este destul de buna, fidca este ddr5 una foarte bua dar sa fim seriosi amd, aste se defecteaza repede se spra incalazesc si pac, nu sti ce are, se defecteaza puteai sa iei placa asta video http://www.altex.ro/......dr3-128bit sau http://www.altex.ro/placa-video-msi-nvidia-geforce-gt630-2048mb-ddr3-128bit chiar daca sunt pe ddr3, sunt mai puternice decat amd radeon hd 7750 1024mb + are 2gb nu 1gb

deci, la tine intervalu de gamig va fi undeva intre 4, 9 la scorul pc, dar este bun pentru gaming, battlefiel3 va merge la rezolutie mare si gta IV sau ce joci tu

pacat, ca ai dat bani degeaba pe piese, si ceva frate nu mai da funda asa de pomana, sa ai o zi bua