| El3m3ntul a întrebat:

Salutare TPU, ce parere aveti despre acest PC:

Procesor Intel® Pentium® Dual Core G630 SandyBridge, 2700MHz, 3MB, socket 1155, Box

Placa de baza Gigabyte H61M-DS2, socket 1155

Memorie RAM Kingmax 4GB, DDR3, 1333MHz, PC10600

Placa video Asus AMD Radeon HD6670, 1024MB, GDDR5, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E

Sursa Inter-Tech Combat Power 550W

Carcasa Spire CoolBox F8, fara sursa, Neagra

Ar putea rula jocuri de genul Grand Theft Auto 4 la cerintele de sistem maxime sau daca nu, ce pc imi recomandati, bugetul este pana in 1600 de lei.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E buna configuratia, dar inlocuieste procesorul si sursa cu:
procesor Intel pentium g2020
sursa sirtec de 400w

De rulat gta 4 la cerinte maxime ia-ti gandul. Pe mediu o sa-ti mearga.

| El3m3ntul explică (pentru anonim_4396):

Ok, dar daca ar fi sa rulez gta 4 la mediu ar avea lag? Am si windows xp professional 32-bit.

Si mai am o intrebare cu procesorul pe care mi l-ai dat tu ar fi mai performant decat cel scris de mine?

| anonim_4396 a răspuns (pentru El3m3ntul):

Da. Nu foarte mult, dar e mai nou si consuma mai putin. Nu o sa aiba lag deloc, o sa ai vreo 40 de fps-uri daca il joci pe mediu.
Gta 4 va trebui sa-l cumperi daca vrei sa-l joci fara probleme. O sa coste doar vreo 4 euro la reducere.

| El3m3ntul explică:

Ok deci voi schimba ce am scris eu cu ce ai scris tu dar m-ar iesi mai ieftin sau mai scump ce am scris eu acolo m-ar costa 1300 de lei dar daca inlocuiesc cam cat m-ar costa?