| Shadow136o a întrebat:

Sunt curios cum va fi viata după ce termin cu școala și cu bacul, adică anul asta. Anul asta nu mi-am propus sa ma duc la nicio facultate, pentru ca nu știu ce vreau sa fac cu viata mea. Poate ma voi duce la anul, cine știe. Dar mi-am propus sa ma angajez undeva și sa muncesc, sa fac banii mei, vreau sa ma reapuc serios de sala, as vrea sa învăț sa fac bani și de acasă de pe laptop și aici ma refer la ceva afacere online dar nu știu. Eu de fel nu prea socializez. Adică da, știu sa socializez as putea spune, dar am niște retineri in sensul ca nu prea știu ce sa zic. Probabil dau randament la socializat când vorbesc cu oamenii care sunt pe aceeași undă cu mine. Nici la școală nu prea ma bag în seama cu lumea fiindca, cumva, problemele astea de încredere pe care le am au un efect asupra vieții mele. Eu în general nu vorbesc cu multa lume fiindcă nu prea am cu cine sa vorbesc astfel încât sa fiu în largul meu. De asta am și venit aici și scriu asta, pentru ca nu am cui sa spun chestiile astea și nu cunosc pe nimeni de aici și nici nu ma cunoaște nimeni de aici și nu se pune problema cu încrederea, dar am nevoie și de sfaturi din partea voastra.
Tot ce vreau e sa iau bacul. Atat. E singurul stres pe care îl am și recunosc ca sunt un leneș și îmi lipsește acea motivație și sunt dezamăgit de mine ca nu îmi dau interesul, dar na.i-a plăcut cuiva vreodată învățatul?
As vrea sa știu cum a fost la voi după ce ați terminat cu școala. Ce ați ales și dacă a avut un impact asupra vieții voastre

3 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Exact asa am fost si eu, am dat bacul la mult timp dupa ce am terminat liceul intre timp m-am angajar si uite au trecut 17 ani de atunci...ce regret ca nu am facut facultatea insa nu e tarziu niciodata.

| Shadow136o explică (pentru aditimus):

Ce facultate ai fi vrut/ai vrea sa faci?

| aditimus a răspuns (pentru Shadow136o):

Arte, sunt fototgraf